Metssigade küttimine on tänavu olnud tagasihoidlik

Metssigade küttimine on tänavu olnud tagasihoidlik

1072
Metssead soolakus. Foto: VJL rajakaamera
 title=


Juuni lõpu seisuga on jahimehed Eestis küttinud 382 metssiga. Juunis kütiti kokku 147 metssiga. Lisaks on surnult leitud ja maetud 12 ning seakatku tunnustega hukatud 9 isendit.

Endiselt on küttimisaktiivsus olnud kõrgeim Hiiumaal, kus jahimehed sel hooajal küttisid 111 metssiga. Saaremaal on tänavu kütitud 55 isendit. Ülejäänud Eesti maakondades on küttimise arv pigem tagasihoidlik, kõikudes paarist isendist kuni kahekümne isendini.

Tabel: Keskkonnaamet

Eelmise aastaga võrreldes on küttimine tunduvalt vähenenud. Kui 2018. aasta juuni lõpuks küttisid jahimehed Eestis kokku 649 metssiga, siis tänavusel hooajal pea neljandiku võrra vähem.

Keskkonnaagentuuri (KAUR) andmetel tuleks metssea asustustihedust hetkel jätkuvalt hoida võimalikult madalal tasemel, et seakatku uuteks puhanguteks soodsat pinnast mitte luua. 2018. aasta jahihooajal kütiti Eestis kokku 4761 metssiga, mida on peaaegu seitse korda vähem kui kolm jahihooaega tagasi, mil kütitud metssigade arv küündis 32 580 isendini.

Hiiumaal, mis on katkust jäänud seni puutumata, on metssea asustustihedus oluliselt kõrgem kui möödunud jahiaasta lõpuks seatud eesmärk 1 isend 1000 ha kohta ning arvukuse langetamisega tuleb seal KAURi hinnangul jõuliselt jätkata.
JAGA