Metsloomad teel – kuidas nendega kokkupõrget vältida?

Metsloomad teel – kuidas nendega kokkupõrget vältida?

193
Foto: EJS

Eesti on kohati nagu maanteedega palistatud looduspark, kus autoga sõites on pea võimatu metsloomi mitte kohata. Mida peame teadma loomade käitumisest, et viia miinimumini võimalused kohtuda nendega maanteel?

Loodusfotograaf ja keskkonnahariduse edendaja Val Rajasaar on pikki aastaid tegelenud loomade käitumise jälgimisega ja nagu ta ise ütleb, loomadele n-ö pähe pugemisega, et saada teada, miks loomad käituvad just nii ja mitte teisiti. Rääkides loomade käitumisest liiklusohutuse aspektist toonitas Rajasaar, et loomad ja linnud on üsna konservatiivsed tegelased ning autojuhid peavad sellega arvestama, kirjutab Postimees.

Kui teele on paigaldatud liiklusmärk „Metsloomad teel“, siis tuleb seda tõsiselt võtta: tegemist on rohevõrgustiku alaga, kus loomad liiguvad keskmisest rohkem, seega on nende teele sattumise oht suurem. „Taolised kohad on välja selgitanud teadlased, jahiseltsid ja liiklusstatistikud. Loomad on väga konservatiivsed ning kasutavad samu radu aastakümneid, kui mitte sadu aastaid, seega tuleb neid liiklusmärke tõsiselt võtta,“ rääkis ta.

Loe lähemalt Postimehest.