Metsis on pool aastat Illuka kooli kodulind olnud

Metsis on pool aastat Illuka kooli kodulind olnud

2166
Jaanuaris liikus metsis rohkem vallamaja poole ja kuu lõpus nähti teda veel surnuaial pohlapuhmi tuustimas. Foto: Remo Savisaar

Kõik Illuka kooli lapsed teavad nüüd täpselt, milline metsis välja näeb − septembrist saati nähti teda mitu kuud iga päev kooli lähistel toimetamas.

“Viimasel ajal pole teda enam näha olnud, jaanuaris liikus rohkem vallamaja poole, kuu lõpus nähti teda veel surnuaial pohlapuhmi tuustimas,” rääkis Illuka kooli bioloogiaõpetaja Anneli Dietrich Põhjarannikule.

Juba sügisel märgati kooli pargis suurt musta lindu tammetõrudega maiustamas. Märgati ikka ja jälle, siin ja seal, nii et tegu polnud sugugi korraks läbi põiganud külalisega.

Peatselt nähti teda koolihoonete vahel jalutamas, roosipõõsastelt lehti näkitsemas ja lausa aknast sisse vaatamas.

Ajalooõpetaja Reet Ernits rääkis, et metsist akna taga näha oli tundide ajal päris tavaline: “Istus välimisel aknalaual ja vaatas sisse, vahel koputas isegi nokaga vastu klaasi − ju tundus talle, et ei saanud muidu piisavalt tähelepanu. Eriti meeldis talle algklasside hoone, võib-olla sellepärast, et seal on aknad madalamal.”

Julgest ja uudishimulikust metsisest sai koolielu osa. Lind lubas end üsna lähedalt uudistada ning poseeris enda pildistajatele hea meelega, võttis kooli tulijaid hommikul vastu ja saatis neid pärast tunde bussipeatusse.

“Meile tundus, et ta lausa nautis seda tähelepanu, keerutas ja sättis pildistajatele ühte ja teist külge ette,” naeris Dietrich.

Anneli Dietrich arvab teadvat, miks metsis kooli parki elama asus.

“Kohalikud inimesed rääkisid, et see lind on ilmselt Ohakverest pärit. Seal olevat ta kellegi koduõuel üsna igapäevane külaline olnud, käinud kasside ja koerte kaussidest toitu näppamas. Suvel tehti seal kandis lageraieid, ju ta siis kodust ilma jäi ja otsis endale uut elukohta.”

Loe lähemalt Põhjarannikust.

JAGA