Linnaametnikud ei kavatse jahtida kanu kimbutavat rebast

Linnaametnikud ei kavatse jahtida kanu kimbutavat rebast

765
Foto: Flickr

Linnaametnikel pole esialgu plaanis viimastel nädalatel Viljandis kanu kimbutanud rebast jahtima hakata ning soovitavad linlastel lõpetada metslooma toitmine, et see endale metsas jahimaad otsiks.

​Kõnealune noor rebane on uidanud paljudes aedades, kirjutab Sakala. Julge loom on jäänud silma nii aiandushuvilisele Veronika Arivale kui Musta tee aiandi peremehele Margus Londonile. Nemad teda toitnud ei ole, aga looma käitumise põhjal võib arvata, et osa viljandlastest on seda siiski teinud. Aednikele on see noor reinuvader pigem tore vaatamisväärsus, aga kanapidajad on ärevil.

Kaie Eichel on Lina tänava kodus neli täiskasvanud kana ja neli tibupoega. Ülemöödunud nädala laupäeval ründaski rebane tema lemmikuid. «Oli päevane aeg. Jooksin suure kanakisa peale õue ja märkasin, et kõik kohad olid sulgi täis. Ühe kanadest sain tänavalt kätte, ta oli rebaselt kõvasti räsida saanud: tiival ja kaelal olid hammustusjäljed, selg oli sulgedest puhas ning liikudes langes ta ühele küljele,» meenutas Eiche.

Loe lähemalt Sakalast.

JAGA