2025/2026 hundijahihooaeg lõppes 15. jaanuaril. Selle jooksul kütiti 370 hunti, mis on riigimetsateenistuse poolt selleks hooajaks kehtestatud maksimaalne lubatud küttimismaht.
Sel jahihooajal kütiti Lätis enim hunte Madona vallas – 39 looma. Valmiera piirkonnas kütiti 31 isendit, Gulbene vallas 23 ja Ludza vallas 21 hunti. Cēsise, Dienvidkurzeme ja Smiltene vallas kütiti kummaski 18 hunti ning üks hunt ka Bauska, Jelgava ja Tukumsi vallas, vahendab Ventasbalss.lv.
2025/2026 jahihooajal suurendas riiklik metsateenistus hundi küttimismahtu 300-lt 370-le. Samuti, et hõlbustada hundi küttimist piirkondades, kus on kindlaks tehtud nende pidev esinemine, moodustati erinevad piirkonnad jahiperioodide ja lubatud kütitavate huntide arvuga.
Jahieeskirjade järgi on hundi küttimine lubatud 15. juulist kuni küttimismahu ammendumiseni, kuid mitte kauem kui 31. märtsini.
Lätis on hunt kaitsealune liik, keda võib küttida rangelt määratletud kogustes, säilitades hundi populatsiooni soodsa staatuse. Jahihooajal määratakse kindlaks lubatud küttitavate huntide arv, mis ei ohusta nende loomade populatsiooni taastumist ja mis võimaldab samal ajal jahimeestel vähendada põllumajandusele ja majapidamistele tekitatavate kahjude riski.
2025. aastal oli Läti riikliku metsateenistuse andmetel 82 hundi rünnakut, milles sai vigastada (hukkusid, said vigastada või jäid kadunuks) 372 kodulooma. Võrreldes kahe eelmise aastaga on trendiks, et hundi rünnakute arv väheneb.
Metsateenistus kutsub elanikke üles teatama kõigist hundi rünnakutest, võttes ühendust teenistuse struktuuriüksustega või kasutades mobiilirakendust Mednis. Ainult teenistuse poolt ametlikult kinnitatud teave võimaldab objektiivselt hinnata hundi populatsiooni muutusi, samuti teha otsuseid selle majandamise kohta eelseisvatel hooaegadel.


























