Läänemaa on endiselt huntidega hädas

Läänemaa on endiselt huntidega hädas

7055
Kuvatõmmis videost/ERR
 title=


Viimasel ajal on tulnud korduvaid teateid, et Läänemaal on nähtud asulates hunte ning möödunud nädalavahetusel puresid võsavillemid Noarootsis Pürksi küla keskel valgustatud peatänava ääres koera.

 

 

Läänemaa hundijahi koordinaator Hugo Peterson ütles ERRile, et Põhja-Läänemaale ja Harjumaal asuvale Padise piirkonnale kokku antud neli hundilaskmisluba oli liiga vähe. Ülejäänud Läänemaal ja sellega piirnevatel Raplamaa aladel kütiti samal ajal näiteks 16 hunti.

Silver Schönbergi koer Ruudi soovis laupäeva õhtul korraks õue saada. Õige pea nägi Silveri elukaaslane kohaliku söögikoha aknast, et neljajalgne sõber jookseb elu eest mööda asula peatänavat ja teda ründavad hundid.

Peremees jooksis välja ja tal õnnestus võsavillemid eemale peletada, kuid Ruudi sai kõvasti pureda ja tema elu päästmiseks tuli sõita Tallinna loomade kiirabisse.

Schönberg toonitas, et tal pole kindlasti soovi, et nüüd algaks massiline hundijaht, kuid see pole päris normaalne, et hundid niimoodi asulasse tulevad.

Jahimees Hugo Peterson ütles, et katk on võtnud hundi söögipooliseks olnud metssead ja jahilimiitide määramisel pole seda arvestatud.

“Kui seda olukorda praegu hulluks ei nimetata, siis peaks ilmselt mõtlemishäired olema, kui juba igapäevaselt nähakse külades hunti talude lähedal, siis vist midagi ei klapi enam,” rääkis Läänemaa hundijahi koordinaatorist Peterson.

Vaata lähemalt ERRist.

Vaata samal teemal lugu ka Postimehest.