PRESSITEADE: Kokkutulek toob jahimehed maa alla ja maa peale

PRESSITEADE: Kokkutulek toob jahimehed maa alla ja maa peale

512
Möödunud aastal toimunud kokkutulekul osales ligi 4500 inimest. Foto: EJS

Üleriigiline jahimeeste kokkutulek „Maa all ja maa peal“ toimub 7.‒9. juulini Eesti Kaevandusmuuseumi alal.

„Sel aastal pühendume kokkutulekul sellele, et osalised saaksid kogeda häid emotsioone. Ida-Virumaa pakub seiklusrohkeid elamusi ning selle aasta moto „Maa all ja maa peal“ annab kaevandusmuuseumi näol ka erakordseid võimalusi. Ootame kõiki loodus- ja jahindushuvilisi kokkutulekule,“ sõnas kohapealne peakorraldaja Marko Vinni.

Esimene jahimeeste kokkutulek toimus 1968. aastal Ida-Virumaal Toila-Oru pargis ning on aastatega kasvanud suureks suviseks koguperefestivaliks. Kokkutuleku tegevused jagunevad laias laastus kolmeks: võistlused, koolitused ja meelelahutus. Sobilikke tegevusi on erinevatele vanusegruppidele.

Lisaks korraldavad Ida-Virumaa kohalikud spetsialistid kogukonna telgis põnevaid töötubasid, nt teeb Narva Jõesuus kohvikut pidav Indrek Kõverik jahimeestele toidukoolituse. Huvilised saavad veel proovida vibulaskmist või viia koer võistlema. Osaleda saab muidugi ka Ida-Virumaa ekskursioonidel, kus on võimalik minna safarimatkale maasturitega, kaatrimatkale Aidu karjääri või külastada kaevandusmuuseumi telgitaguseid. Samuti on mitmeid tegevusi lastele.

Avamisel on kohal regionaalminister Madis Kallas, kes peab ka kõne. Jahimeestele teevad koolitusi Leedu ulukinahameistrid. Kohal on ka Luua metsanduskooli esindajad ning Europarlamendi saadik Riho Terras.

Avatud on kaubatänav, mis kujutab endast Eesti minimessi, kus on enamik jahinduse ja loodusega seotud firmasid kohal. Eraldi koht on kokkutulekutel alati olnud ka ulukiliha kokkuostjatel ja töötlejatel. Nende pakutavaid ulukilihasaadusi saab igaüks proovida.

Kõik jahimehed ja sõbrad on oodatud Kohtla-Nõmmele kaevandusmuuseumi alale! Kohapeal edastab infot kokkutuleku raadio 97,2 MHz, mille juhtimise on enda peale võtnud kokkutuleku raadiohääl Rene Riismaa ehk Renxx. Muusikalist meelelahutust pakuvad Shanon, Terminaator, Ott Lepland ja Rein Rannap.

Täpsema kava, piletid ja lisainfo leiab EJS-i kodulehelt.