Keskkonnaamet hakkab Tartus nähtud karu püüdma

Keskkonnaamet hakkab Tartus nähtud karu püüdma

536
Foto: Andrew Wilkinson/Flickr

Kolmapäeva õhtul seati Tartu linna servale üles lõks, millega loodetakse kinni püüda viimastel päevadel linnas märgatud karu. Pühapäeva öösel jäi karu kaamera ette Ropka linnaosas, kolmapäeva varahommikul juba Supilinnas ehk teisel pool linna. Keskkonnaamet otsustas linnaametnikega ja Eesti Maaülikooli teadlastega konsulteerimise järel metslooma kinni püüda.

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul pole küll kindel, kas tegu on ühe ja sama karuga. Rakko ja Maaülikooli loomakliiniku loomaarst Madis Leivits paigutasid kastlõksu Maaülikooli ja Emajõe vahelisele rohealale, piirkonda, kus looma viimati nähti. Esialgu hoitakse lõksu seal paar päeva, kui mesikäpp jääb linnas inimestele silma kusagil mujal, võidakse see sinna ümber paigutada, kirjutab Maaleht.

„Sööda vastu võivad tunda huvi ka muud linnas elutsevad loomad. Lõksu kõrval töötav veebikaamera annab meile teada, kui kastlõksu uks on kinni langenud ja siis läheme juba koha peale vaatama, kes sinna sisse läks,“ lisas Rakko.

Loe lähemalt Maalehest.

JAGA