Keskkonnaagentuuri vastus EJSi volinikule kadunud hundi küsimustes

Keskkonnaagentuuri vastus EJSi volinikule kadunud hundi küsimustes

1708
GPS kaeluse saanud hunt. Foto: Eero Nõmm

EJSi veebitoimetusele saabus 21. juunil EJSi volinikult Ardu jahiseltsi liikmelt Ruttar Rohult avalik pöördumine Keskkonnaagentuurile (KAUR), kus sooviti selgitusi seoses kadunud hundiga.

EJSi voliniku pöördumist näeb SIIT. Keskkonnaagentuuri esindaja vastas EJSi voliniku pöördumisele järgmiselt:

Teie poolt viidatud Pärnu Postimehe artiklis on kahetsusväärselt sattunud kokku faktid ning hinnangud. Võimalik, et väike viga võib lasuda ka ajakirjandusel, kes artikli vormistas, tekitades lugejates petliku mulje, et ametnikud ja spetsialistid juba looma mõrva kinnitavad.  

Kinnitame, et Keskkonnaagentuuril puuduvad tõendid, mis viitaksid kindlalt hundi mahalaskmisele. Oleme faktipõhine asutus ega opereeri oletuste või kuulujuttudega. Sellekohane väljaütlemine peegeldas kommetaari andja tundmusi, kuid ei esindanud asutuse seisukohta ega toetunud faktidele.

Meie poolt kogutud tõendid on edastatud Keskkonnainspektsioonile, kes on alustanud nende põhjal väärteomenetlust.

Igal juhul loodame sellesse loosse selgust saada. Nähes, mil moel meeldib meedial ja avalikkusel erinevate (vandenõu)teooriatega opereerida (vaasta SIIT) ning üksteist tõe kuulutamises üle trumbata, oleks kõigile parem, kui see saaga selge lõpplahenduseni jõuaks.

Samal päeval kui ilmus kõnealune artikkel, millele viitate, avaldas Keskkonnaagentuur omapoolse pressiteate (mida laiendas ja kommenteeris Keskkonnaagentuuri pressiesindaja Valdo Jahilo ka neljapäevahommikuses Vikerraadio hommikuprogrammis), mis edastas agentuuri seisukoha ning sel hetkel teadaolevad faktid.

Peep Männil käitus selle artikli kontekstis heas usus, jagades ajakirjandusele omapoolseid esmaseid kahtlusi. Kahjuks esindades samaaegselt ametiisikuna ka agentuuri, jättis ta artikli kontekstis seejuures eksliku mulje kui ametlikust ja kinnitatud infost.

Valdo Jahilo,
Keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht