Mida räägitakse signaali kaotanud hundist?

Mida räägitakse signaali kaotanud hundist?

3061
GPS kaeluse saanud hunt vabastati mullu talvel Pärnumaa metsades. Foto: Eero Nõmm

Eesti Jahimeeste Seltsi on saabunud kodanikelt hulgaliselt nii küsimusi kui infot kaelustatud hundi kohta. Uuritakse, kas on midagi uut kuulda ja antakse teada neile saabunud infost.

See on väga tänuväärne, et inimesed huvituvad metslooma saatusest. Kahjuks jahimeeste seltsil veel täiendavaid fakte ei ole, seega ametlikku teadet hetkel edastada ei saa, küll aga on meil kodanikelt pärinevat infot.

EJSile on seni edastatud järgnevat teavet võimaliku stsenaariumi kohta:

  • Lääne-Virumaalt helistas isik, kes rääkis, et sel ajal oli Viru ralli treeningsõidud Kõrvaküla pool, mille lähedal GPS signaal katkes. Helistaja andmetel olid autod seal kihutanud ja müra teinud. Seetõttu olevat tema sõnul suur tõenäosus, et kurikuulus hunt hoopis alla aeti ja saatja kokkupõrkel kõlbmatuks muutus.
  • Tehnikahuviline ekspert helistas ja kirjeldas, et temale teadaolevalt on see hanke korras ostetud odav tehnika, mille töökindlus olevat väga kõikuv – mõni töötab aasta, mõni mitte. Seega on tema arvates tegemist tehnilise probleemiga.
  • Üks proua arvas kindlat teadvat, et keegi kohalik salakütt oli lasknud hunti soku pähe, sest praegu käib sokujahihooaeg. Arvatavasti oli tabanud kuul seadet kaelast ja seepärast polevatki ei signaali ega susi õnnestunud leida.
  • Üks hundi käitumist tundev kodanik kahtlustas, et kuna Pärnumaa hunt sisenes kohaliku karja territooriumile, siis sattus sissetungijana karja poolt rünnaku alla. Teadupärast on täiskasvanud isahundil väga võimsad lõuad, mistõttu kahtlustas ta, et kaeluse heli katkes huntide vahelises arveteõienduses.

Kuidas lugu tegelikult oli, seda ei oska endiselt keegi öelda ja ainukeseks faktiks on see, et Keskkonnaagentuurile ei laeku enam hundi liikumisest GPS seadmest signaali. Kui saame teada midagi konkreetselt, siis kindlasti selle ka avaldame.

Endiselt on palve kõigile, kes omavad täiendavat infot kadunud hundi kohta, teatada asjaoludest ka vastavatele institutsioonidele, kes teavet süstematiseerivad, seda analüüsivad ja kellele sellest võiks kasu tõusta.