Keisri talu OÜ avas uue ulukiaia Valgamaal

Keisri talu OÜ avas uue ulukiaia Valgamaal

5211

Keisri talu OÜ avas eelmisel reedel (11.03.2016) uue ulukiaia Valgamaal. Tarandik ise asub kunagise sõjaväeosa alal ning on mõeldud punahirvede kasvatamiseks. Kolme meetri kõrgune tara, mis on vastavalt nõuetele varustatud elektrikarjusega, peab tagama punahirvede püsimise aias.

Hirveaia omaniku Andres Balodise sõnul toodi esimesed asukad Lätist Jelgava lähedal olevast ulukiaiast. Jelgava ulukiaed on tõeline ulukikasvandus, kus tipphetkel elab ligemale 2000 hirve. Valgamaa tarandikku päästeti lahti 18 noort ja keskmise vanusega hirvepulli ning 18 tiinestunud lehma.

Kes tuli suurte sarvekroonidega pulle vaatama, pidi pettuma, sest transportimiseks olid pullid muudetud „nudipeadeks”. Sellest pole midagi, sest ka vabaduses elavatel hirvepullidel on kombeks märtsis-aprillis sarved heita ning alustada uute kasvatamisega. Poole aasta pärast ehivad pullide päid taas uued sarved. Hirvede järelkasvu võib tarandikus kohata juba paari kuu pärast, mais-juunis.

Hirvi toidetakse heina, silo, vilja ja söödajuurviljadega. Rajatud on soolakud. Rajakaamerate abil on võimalik hirvede elu jälgida ning tulevikus tutvustada nende tegemisi laiemale huviliste ringile.

Hirveaed

Fotod: Kaarel Roht

JAGA