Karusid on järjest rohkem ning nad jõuavad ka linna

Karusid on järjest rohkem ning nad jõuavad ka linna

1101
Foto: Andrew Wilkinson/Flickr

“Karude arvukuse kasv on kindlasti üks põhjus,” selgitas Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht Tõnis Korts, miks karusid viimasel ajal järjest rohkem näha on ja miks nad isegi linna satuvad. “Ja no loodus on ju karm – võib ka olla, et otsitakse varju oma liigikaaslaste eest.”

Suurkiskjatel, nagu hundid ja karud, on Kortsi sõnul looduses oma välja kujunenud territooriumid ja eriti jooksuajal ei taheta seal konkurente näha. Nii võibki juhtuda, et just noorloomad või ka poegadega emasloomad võivad ohutuma koha otsinguil linnadesse sattuda. “Ühest küljest oli linnad ju ulukite ajalooliste liikumisteede peal ja teine asi on ka see, et linnadesse satuvad tihti just noored loomad, kes alles otsivad oma kohta siin päikese all,” selgitas Korts Pealinna lehele.

Tallinnas põhjustas karu viimati segadust tänavu mais, kui Haabersti linnaosas terviserajal karusid uitamas nähti. Kortsi sõnul on aga karude kokkupuuted inimestega kõikjal järjest sagenenud, suurenenud on karude poolt rüüstatud mesitarude arv ning järjest rohkem satub neid ka liiklusõnnetustesse. “Üheks põhjuseks võib olla metssigade asurkonda räsinud seakatk, mis muutis hulga loomi suurkiskjatele kergeks saagiks.

Loe lähemalt Pealinnast.