Jahise äpp on saadaval Apple ja Android seadmetele

Jahise äpp on saadaval Apple ja Android seadmetele

4577

Jahise mugavamaks kasutamiseks on valmimas äpp.

Äpp on saadaval Apple ja Android nutiseadmete kasutajatele. Täna saab rakenduses hallata Jahises välja antud jahilube ning vaadata jahi- ja laskekatsetunnistusi.

Rakendusega on loodud tehniline võimekus hallata ka suuruluki luba elektroonselt. Antud võimalus nõuab aga kooskõlastusi mille nimel juba töötame. Peagi lisandub äppi ka vaatlustulemuste haldus.

Download on the App StoreHankige see Google PlayMobiilirakenduse kasutusjuhendid

Küttimistulemuse lisamiseks jahiloale on mitu võimalust. Kõige kiirem viis küttimistulemuse lisamiseks on vajutada avalehel lingile „+ Lisa küttimistulemus“. Seejärel kuvatakse teile aktiivsed jahiload, millele on võimalik küttimistulemusi lisada. Teine võimalus on kasutada ekraani alumises osas olevat pluss märgiga nuppu. Peale nupule vajutamist tuleb valida, et soovitakse lisada uut küttimistulemust.

Kui olete jahiloa välja valinud siis väikeuluki loal on vaikimisi märgitud käesolev kuupäev, kütitud arvuks 1. Looma lahtrile vajutades saab valida kütitud väikeuluki liigi. Kui jahipäeval on kütitud mitut erinevat liiki väikeulukit, siis uue rea saab lisada „+ lisa uus“. Peale andmete sisestamist tuleb vajutada nuppu „kinnita“.

Küttimistulemuse lisamine väikeuluki jahiloale

Suurulukiloale küttimistulemuse märkimiseks tuleb samuti avalehelt valida „+ lisa küttimistulemus“. Selleks, et jahiloale võimalikult kiiresti ja mugavalt küttimistulemust lisada on rakendus teie eest suure osa välju automaatselt täitnud. Jahimehel jääb üle kontrollida ning lisada tabatud uluki sugu ja vanus.

Kui on vajadus küttimisasukohta täpsustada, siis kaardile vajutades avaneb kaart tervel ekraanil. Kaardil kuvatakse teie asukoht (eeldusel, et olete oma nutiseadmes lubanud asukoha jagamise) ning jahipiirkonna piirid. Täpsema asukoha määramisel saab sisse lülitada satelliitkaardi režiimi. Nupp selleks asub ekraani ülemises servas paremal. Selle all asuvale nupule vajutades saab kuvada ekraanile kogu jahipiirkonna piirid. Kui oled kaardil oma asukohast ära liikunud, siis kolmandale nupule vajutades saab sinna tagasi liikuda. Kui asukoht on õige, tuleb vajutada nupule „vali asukoht“.

Kui jahimees on andmed sisestanud ja kontrollinud tuleb vajutad nupule „kinnita“. Jahiloa küttimisandmeid on võimalik täiendada küttija nime, vanuse täpsustusega ja lisainfoga. Neid andmeid on võimalik jahiloale sisestada ka hiljem. Samuti on võimalik hiljem ka asukohta korrigeerida.

Küttimistulemuse lisamine suuruluki jahiloale

Jahimees saab äpist näha kõiki talle Jahise süsteemis väljastatud jahilube. Jahilubade vaatamiseks tuleb avalehel vajutada jahilubade aknale. Seejärel kuvatakse jahilubade nimekiri kus kuvatakse uuemad load ees pool. Kindla jahiloa leidmiseks saab nimekirja filtreerida staatuse, jahiloa numbri, ulukiliigi ja väljastamise kuupäeva järgi. Selleks tuleb vajutada üleval paremas nurgas olevale nupule, kust avaneb filtreerimise aken. Kui soovitud filtreerimistingimus on valitud, tuleb vajutada „näita“. Seejärel kuvatakse soovitud tingimustele vastavad jahiload. Jahiloa detailvaate kuvamiseks tuleb nimekirjas vajutada soovitud loale.

Endaga seotud jahilubade vaatamine