Jahindus- ja looduslaager Tartumaal

Jahindus- ja looduslaager Tartumaal

1434
Jahindus- ja looduslaager Tartumaal. Fotod: Priit Tiks/Maarja jahikoda

24.‒26. septembril korraldas Maarja Jahikoda koostöös Tartu Keskkonnahariduse Keskuse Tartu loodusmajaga nende huvikooli lastele jahindus- ja looduslaagri.

Laager algas reedeõhtuse õunamoosi keetmisega. Laupäeval esimese jahindusalase loengu pidas lastele Tartumaa jahimees Viljar Ilves. Viljari loeng andis ülevaate jahinduse ajaloost, jahipidamisviisidest ja nende eesmärkidest ning jahieetikast.

Pärast loengut näitasid ja rääkisid lastele oma jahikoertest jahimehed Ülo Poolak ja Jaak Laurikainen. Mehed näitasid koerte GPS-seadmed ning Huntloc-i võimalusi.

Lisaks jahikoertele said laagrilapsed näha ka politseil ja päästjatel abiks käivat otsingukoera Virsikut. Virsiku omanik Liis Kraut andis lastele võimaluse end ära peita, vaatamata sellele kui hästi lapsed seda ka ei teinud, leidis Virsik nad väga-väga kiiresti üles.

Pärastlõunal sõitsid lapsed Saare järve äärde, kus loodusmatkajuht Vahur Sepp viis nad ümber Saare järve kulgevale metsanduslikule õpperajale. Pea kolmetunnisel loodusmatkal said lapsed korraliku ülevaate kohalikust loodusest ja ka ajaloolise suguvõsa Manteuffelite pärimusest.

Pärast õhtusööki meisterdasid lapsed Eesti jahinaiste juhatuse liikme Maria Põhako juhendamisel luust ja sulgedest unenäopüüdjaid ja ehteid. Enne öörahu said lapsed nautida lõkketulevalgust ning sügisest tähistaevast.

Pühapäeval tutvustas Maarja jahikoja liige Elger Jakovlev lastele Maarja kooli lasketiiru ning enne laagri lõppu sai tehtud ka laagrit kokkuvõttev viktoriin.

Laagri lõpetusel tänas Maarja Jahikoda juhatuse esimees Priit Tiks vahvaid laagrilisi ning oli rahulolev, et jahikoda on leidnud rakendust ka loodushuviliste laste ja kogukonna seas. Rõhutades kui oluline on tuua jahindus kui valdkond lastele ja noortele lähemale, et ei oleks meeles vaid laulusalm, mis räägib põdra majast ja kurjast jahimehest.

Maarja Jahikoda tänab kõiki abilisi ja toetajad, kes laagri toimumisele kaasa aitasid!