Jahimehed pidasid Osooni tegijatega nõu

Jahimehed pidasid Osooni tegijatega nõu

2105
Pildil vasakult paremale: Andra Hamburg, Peeter Hussar, Sander Loite ja Tõnis Korts

28. veebruaril toimus EJSi majas meediaalane nõupidamine, kus arutati võimalusi tutvustada uue sajandi jahindust ja jahimeest laiemalt.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul algab jahimeestel uue jahiaastaga ka uus teema aasta. „21. sajandi jahimees on hoopis teine tegelane kui 20. sajandi jahimees,” selgitas Korts. „Meie väljakutsed ja roll ühiskonnas on muutunud ja muutub veelgi ning meie tänane ülesanne on see info ühiskonnale edasi anda – kvaliteetsed meediakanalid ja saated on selleks parim võimalus,“ lisas Korts põhjendades kohtumist Osooni tegijatega.

EJSi loodushariduse projektijuhi Peeter Hussari sõnul on jahinduse kui looduskasutusliku tegevuse abil väga hea selgitada ökoloogia põhimõtteid ja looduse kui terviku toimimist. „Viimasel ajal on üha enam tunda, et ühiskonna teadlikkus loodusest kui tervikust on lünklik,” selgitas Hussar. „Jahinduse baasil on väga hea õpetada, kuidas protsessid looduses toimivad ja mis on ressursside säästlik kasutamine,“ ütles Hussar ja lisas, et „jahinduse abiga saame anda inimesele suure pildi keskkonnast kui süsteemist“.

EJSi juhatus nimetas 2018. aasta „Jahindus on looduskaitse“ aastaks ja kavas on aidata kaasa ja toota ka ise tutvustavaid saateid ja klippe kaasaja jahindusest.