Jahimehed lasid Saaremaal sigu rohkem kui nõutud

Jahimehed lasid Saaremaal sigu rohkem kui nõutud

2359
Muhus kütiti pikalt karja kimbutanud hunt, kes oli vana ning kärntõbine. Jahi tulemusel said vaevast lahti nii vigane loom kui ka loomapidajad. Foto: Annely Esko

Jahindusaasta lõpu ehk 1. märtsi seisuga oli maakonnas kütitud 4465 siga, mis on 65 võrra rohkem kui keskkonnaameti etteantud miinimumkohustus.

Arvuliselt enim sigu kütiti Laugi (403, täitmine 139%), Tamse (294, 153%), Torgu (282, 103%), Liiva (282, 147%) ja Salme (275, 80%) jahialal. Kõige kesisemaks jäi limiidi täitmise protsent Kallemäe (44), Kuressaare (47), Valjala (69) ja Metsküla jahialal (69), kirjutab Saarte Hääl. Koos metsast leitud hukkunud metssigadega (115) küündib limiidi täitmine 104 protsendini.

Saarte jahimeeste seltsi tegevjuhi Ive Kuninga sõnul oli lõppenud jahihooaeg töine. “Just töine, sest hobist on asi juba päris kaugele läinud. Keelde, käske ja kohustusi tuleb ustest ja akendest. Seepärast kiitus kõigile jahimeestele, kes ei ole alla vandunud ja teevad omalt poolt kõik, et sigade arvukust vähendada,” rääkis ta. Jahimehed mõistavad Kuninga sõnul, et katkupuhangu taandumiseks on vaja sigade arvukus võimalikult madalaks viia. Jahihooaja lõpuks oligi mõnes jahipiirkonnas juba üksiku sea jälgede nägemine haruldus, kuid mõnes piirkonnas liikus neid ikka veel karjade kaupa.

Loe lähemalt Saarte Häälest.