Jäägrid kahtlustavad sabotaaži

Jäägrid kahtlustavad sabotaaži

2137
Foto: Flickr

Eesti jahimeeste seltsi esimees Tõnis Korts kahtleb, kas ülemöödunud reedel Munalaiu sadama lähedal linde küttinud itaallaste lähedalt leitud seljakott keelatud jahipidamisvahenditega ikka kuulus neile.

„Kas see kott sokutati sinna, sest teada on äärmuslikke inimesi, kes tegelevad provokatsioonidega? Jahimehed ei kasuta pliihaavleid ammu juba, eriti külalisjahil,” kinnitas Korts Pärnu Postimehele, lugedes koti leidmise asjaolusid kahtlaseks.

Kuigi keskkonnainspektorid ei algatanud kohapeal kellegi suhtes menetlust – itaallased ei tunnistanud asju omaks ja tõendid puudusid –, ei pea keskkonnainspektsioon sabotaaži tõenäoliseks. „Ehkki kedagi otseselt kotiga seostada ei saa, viitavad kotis leidunud esemed pigem jahimeestele,” vahendas inspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul.

Roostikust avastatud seljakotis oli muu hulgas 36 pliihaavlitega täidetud padrunit, aku ja elektrooniline peibutusvahend ühes kõlariga. Inspektorid kutsus tol reedehommikul kohale linnuvaatleja Indrek Tammekänd, kui kuulis, et kõlaritest lasti tiivuliste meelitamiseks linnuhääli. Keelatud võtteid pani Tammekänd tähele eelmisel õhtul Kihnuski, kui seal rännet jälgis. Üks mees pidas pimedas jahti, mis pole lubatud, ja tulistati vähemalt kümme lasku järjest, kuigi tohib vaid kolm.

Ornitoloogiaühingu linnukaitse programmijuhi Veljo Volke arvates on jahimeeste kätes, kuidas jahituristid Eestis käituvad, kuna nende vastuvõtjad on üldjuhul kohaliku jahindusorganisatsiooni liikmed. “Eesti maine metsiku Ida-Euroopa riigina on levinud, see tuleb teiseks pöörata,” leidis ta.

Loe edasi Pärnu Postimehest.