Jää võttis Lätis kuue hirve elu

Jää võttis Lätis kuue hirve elu

1897
Väiksemad hirved ei suutnud end läbi jää murda ja hukkusid. Foto: Medibas

Lätis Nereta jõe kohal juhtus kurb õnnetus – hirved murdsid läbi jää ja uppusid.

Kohalik jahimees Intis Vaļulis rääkis ajakirjale Medības, et juhtunust andsid talle teada kalurid. „Selles kohas on jõgi umbes 30 meetrit lai ja ligi kaks meetrit sügav. Kaldal kasvavad õunapuud, kuhu tulid hirved maiustama. Miks aga nad karjas üle jõe läksid, jääb veidi arusaamatuks,“ selgitas jahimees.

Jää ei pidanud loomade raskusele vastu. Jahimeeste sõnul oli jälgede järgi otsustades karjas 11-12 looma. Kuus neist uppus – vasikad ja ligi kahe aastased hirved, kes on oma kasvult väiksemad. Suurim hirv pääses jäävangist. Kolm hirve suutsid jõge ületada, mitmed pöördusid aga tagasi. Üks hirvedest sai ka vigastada. Sellest andis tunnistust veri lumel.

Väiksematel loomadel ei õnnestunud külmast veest paraku välja tulla. Tasapisi kaotasid nad jõudu ega suutnud end välja tõmmata.

Ka Eestis on läbi jää mitmeid loomi kukkunud ning jahimehed neile appi sööstnud. Näiteks mullu 10. detsembril Tartu Jahindusklubi Vahelaane Jahiseltsis peetud ühisjaht läks üle päästeoperatsiooniks, kui päästeti läbi jää vajunud põdravasikas. 2021. aastal on Mõniste jahiseltsi liikmed uppumissurmast päästnud lausa metsseakarja.