Mõniste jahimehed päästsid metssead uppumissurmast

Mõniste jahimehed päästsid metssead uppumissurmast

1219
Fotod: erakogu

23. jaanuaril läksid Mõniste jahiseltsi liikmed oma maadele metssea- ja hirvejahti, kui märgati, et 16-liikmeline seakari ei suuda jõge ületada ning sellest kujunes pikk päästeoperatsioon.

„Nägime kui nad üle niidu jõe poole jooksid ja kadusid ära, teiselt poolt näha enam neid ei olnud ja siis jooksime kähku jõe äärde ja seal oligi näha, et sead olid juba jões kõik,“ selgitas päästeoperatsioonil osalenud Mõniste jahiseltsi pealik Tauno Tamm.

See jõgi on jahimeeste sõnul kuskil 5-6 meetrit lai ja keskelt oli vaid umbes kolm meetrit jääst lahti ning metssead jää peale sealt enam ei saanud. „See jää oli nii paks, et me seda ise lõhkuda ei jõudnud, mistõttu helistasime Reino Käärmannile, kes elab seal lähedal,“ selgitas Tauno. Reino tuligi siis traktoriga kohale ja koos üritasid nad abivahenditega jääd lõhkuda ning pika peale said nad sinna tekitada nii-öelda koridori.

„Sead tahtsid millegipärast ülesvoolu koguaeg ujuda, aga seal oli tupik ees ja jää kinni. Võtsime siis pikad tokid ja suunasime sead sinna koridori sisse ja siis nad läksid oma teed. „Vette jäi veel viimane põrsas, kelle sai Madis kõhuli visates kõrvadest kinni võtta ja jõest välja tõmmata,“ kommenteeris Tauno.

Kogu päästeoperatsioon kestis vähemalt tund aega. „Lõpus vaatasime juba, et on minutite küsimus kas nad jõuavad ikka jõest välja, sest nad olid juba nii väsinud, aga kui nad kalda peale said, siis panid joostes minema,“ ütles Tauno.

EJS tänab tublisid Mõniste jahimehi, kes aktiivselt kohe juhtunusse sekkusid ja palju vaeva nägid, et metssead uppumissurmast päästa.