IWA Outdoor Classics

IWA Outdoor Classics

2517

Nürnberg 4-7.03.2016

Meie pere jahitraditsioonide hulka kuulub aastas korra mõne välismaise jahimessi külastus. Miks me seda teeme? Mitte sisseostude, vaid elamuse saamiseks. See on nagu suurel rock kontserdil või laulupeol käimine, kus laulude ja muusika kuulamine on üks osa, aga teine ja võib-olla isegi tähtsam osa on sellega kaasnev elamus. Jahimessidega on sama lugu. Sa  näed, kuidas kohalikud jahimehed riides käivad, kuidas suhtlevad, saad osa sellest melust, mida see sündmus endas kannab. 

Seekordne valik langes Saksamaal Nürnbergis 4.–7. märtsini toimunud IWA OutdoorClassics jahimessile. Eelinfona oli teadmine, et see erineb teistest tavamessidest selle poolest, et sihtgrupp ei ole mitte tavajahimehed, vaid edasimüüjad ja et sissepääsuks peaksid ka ise üks nendest olema. Ületamatuid probleeme ei ole, hea tuttav Jaak Volmer muretses piletid ja sees me olimegi. Jaagule veelkord suured tänud selle eest.

Avanenud pilt messil oli tõesti siiani nähtust erinev. Uhketes jahiriietes jahimeeste asemel kõndisid ringi nooblites ülikondades ärimehed, oma kaupa näitasid ja tutvustasid ning müügilepinguid sõlmisid oma ala tippspetsialistid. Kui sa just ise kuhugi sisse ei astunud ja ei teatanud tähtsa häälega, et soovid pakutavat kaupa vähemalt sada ühikut osta, siis võisid väljapanekute vahel häirimatult ringi jalutada ilma, et keegi sind tülitaks. Kogu õhkkond oli äärmiselt töine.

Tutvustatav kaup oli aga kindlasti hetke viimane ja uusim sõna ning huvilistel oli uudistamist kuhjaga. Erinevalt tavamessidest oli pakutava kauba hulgas ka militaar- ja turvavarustus. Kui halle, kus kaup oli välja pandud, oli kokku 10, siis militaar- ja turvavarustuse alla jäi sellest kaks hallitäit.  

Kokkuvõtteks võib öelda, et kellele tavamessid igavaks jäävad ja kes ootavad messilt rohkem professionaalsust, siis IWA OutdoorClassics on täpselt see õige. Ja seda ka sellistele messikülastajatele, kes on pidevalt liigse raharaiskamisega hädas, sest kaasa osta sellelt messilt midagi ei saa, kõik on ainult vaatamiseks, katsumiseks ja suurtes kogustes tellimiseks.

Jaanus Põldmaa

Messi koduleht

JAGA