Hiiu-Lääne-Saare trofeede hindamine (täiendatud)

Hiiu-Lääne-Saare trofeede hindamine (täiendatud)

7434

Tänase päeva seisuga on seitsmest regionaalsest trofeede mõõtmisest toimunud 6. Viimane mõõtmine oli Saaremaal 21.03. Metsajohani talus.

Saarte Jahimeeste Seltsi poolt oli ettevõtmine korralikult ette valmistatud. Hindamisele oli toodud ligemale 300 trofeed, mis on kõige suurem arv siiamaani. Sellise suure arvu trofeede puhul oleks ekspertide ja abiliste arv võinud olla suurem, kuid head eksperdid said hakkama ka sellise koguse juures!

Hirvesarvede arv, mida oli ligemale 100, oli väga muljetavaldav. Oli väga huvitavat, aga ka keerulist hirvesarve, mis komisjonile parajat peavalu valmistas. Metskits üllatas oma arvuga. Hindamisele oli toodud 48 sarve, millest 5 saavutasid kuldmedali. Väga hea tulemus Saarte kohta. Metssiga oli uskumatult vähe, ainult 28 kihva. Ainuüksi Saaremaal kütitakse aastas paar tuhat siga ja trofeesid oleks pidanud rohkem olema. Ilmselt on ikkagi paigast ära valiklaskmine. Põdratrofeesid oli hindamisel 28 ja millegi erilisega need silma ei paistnud. Ainult üks kuldmedal ja seegi Hiiumaalt

Oodatult palju oli toodud mägrakoljusid – 44, millest 5 tulid kuldmedalile. Ilmselt on kobras Saaremaal nii tugevalt kanda kinnitanud, et mõõtmisele jõudis 24 koljut. Tubli saavutus! Eksootikat ka natuke. Tähnikhirve sarved (kütitud Laugil) olid hõbemedali väärsed. 

Trofeedest koostatakse näitus, mis jääb Metsajohani talus avatuks oktoobri lõpuni.

Eesti 2015 jupid -Saaremaa korr2  (koos hirvesarvedega)
Fotoalbum 

JAGA