FACE kutsus üles jahimehi tegutsema!

FACE kutsus üles jahimehi tegutsema!

345
FACE pressikonverents. Fotod: EJS

26. oktoobril toimus Brüsselis FACE pressikonverents, kus kutsuti üles jahinduse õiglase tuleviku nimel allkirju andma.

Allkirju saab anda siin. Iga allkiri loeb!

David Scallan

FACE tegevjuhi David Scallani jaoks on kampaania oluline, kuna Brüssel mõjutab otseselt kõigi liikmesriikide jahipidamist. „Viimasel ajal on probleeme olnud jahindust puudutavate regulatsioonidega, nt Läti ilvese majandamise juhtum. Samas aga on uuringust selgunud, et jahipidamise ohu tase keskkonnale on vaid 0,66% kõige muu tegevuse kõrval. Seega meil on mitmeid kitsaskohti, kuid me soovime edaspidi siiski õiglast kohtlemist ja koostöökohti,“ selgitas Scallan.

Willy Schraen

Prantsusmaa jahindusorganisatsiooni president Willy Schraen, et Brüssel on võtmekohaks jahipidamise osas ka tulevikus. „Tänapäeval teevad paljud poliitikuid otsuseid põhiliselt selle põhjal, mis keskmine inimene arvab. Brüsselis otsustatakse tingimata ka selle üle kuidas jahipidamine tulevikus välja näeb ja kui palju seda üldse teha võib. Meie kampaania ütleb pigem seda, et Brüssel peab meie koos töötama, mitte meie vastu. Meid tasub usaldada, sest oleme maaelu arendajad ja teame igat ruutkilomeetrit metsas,“ tõdes Schraen.

Manuel Gellardo

Hispaania jahindusorganisatsiooni esindaja Manuel Gellardo tõdes, et „kui me piirame jahipidamist, tähendab see ka maaelu kokkukuivamist ning probleeme ulukitega nii metsas kui teedel“.

Läti jahimeeste seltsi esindaja Linda Dombrovska sõnul on kitsaskohti jahipidamisest arusaamisel ühiskonnas. „Kui tekib probleem jahipidamisel, on kõigil järsku oma avamus, aga keegi ei taha küsida otse jahimehelt, kes olukorda kõige paremini teab. See kampaania näitab, et jahimehe arvamus on oluline ja seda tasub kuulata. Probleem tekib ka siis, kui muidu ei taheta, et ilusaid loomi kütitakse, aga kui see loom hävitab su aias kõik ära, siis tekib vastuolu,“ rääkis Dobrovska.

Juan Ignacio Zoido

Europarlamendi liige Juan Ignacio Zoido tõdes, et me tahame keskkonna kaitsta mõistlikult ja hoida bioloogilist mitmekesisust. „Jahipidamisel on eelkõige sotsiaalne roll ja see on eluviis maapiirkonnas. Jahipidamine mängib suurt rolli keskkonnas ja me peame seda keskkonda haldama. Jahimees aga annab keskkonnale rohkem tagasi, kui ta võtab,“ ütles Zoido.

Pressikonverentsi saab järgi vaadata siit.