Europarlamendi saadik Riho Terras EJS-i juhatuse koosolekul

Europarlamendi saadik Riho Terras EJS-i juhatuse koosolekul

1636
Fotod: EJS

27. veebruaril toimunud EJS-i juhatuse koosolekul oli külas Euroopa Parlamendi liige kindral Riho Terras, kes kuulub Euroopa Rahvapartei fraktsiooni.

Riho Terras alustas tööd Euroopa Parlamendis veebruari alguses ja osales juba 13. veebruaril toimunud Europarlamendi intergrupi „Bioloogiline mitmekesisus, jahipidamine ja maaelu“ („Biodiversity, Hunting, Countryside“) avakoosolekul, kus valiti president ja üheksa asepresidenti. Intergruppi juhib Alvaro Amaro Portugalist.

Riho Terras on aktiivne jahimees, ta kuulub Kohila jahiseltsi ja on igati valmis esindama Brüsselis Eesti ja Euroopa jahimeeste huve. Jahinduse ja maaelu intergrupp teeb tihedat koostööd Euroopa jahimeeste katusorganisatsiooni FACEga ning hoiab silma peal kõigil neil probleemidel, mis puudutavad jahindust ja jahipidamist erinevates Euroopa riikides.

 

Jahivastased lobigrupid Euroopas on jõulised, arvukad ja aktiivsed. Jahimeeste selgitustöö ning oma huvide kaitsmine Euroopa Parlamendis on ülimalt tähtis.  Seepärast on väga positiivne, et bioloogilise mitmekesisuse, jahipidamise ja maaelu intergruppi kuuluvad ka Eesti saadikud. Oma nõusoleku osaleda intergrupi töös on andnud ka Europarlamendi liige Jaak Madison. EJS-i juhatus kutsus Riho Terrast osalema 13.-17. mail toimuval jahimeeste maailma katusorganisatsiooni CIC peaassambleel Riias, kus saavad kokku enamiku liikmesriikide jahindusorganisatsioonide juhid.