Euroopa jahimehed arutasid Poola vastuolulise jahiseaduse üle

Euroopa jahimehed arutasid Poola vastuolulise jahiseaduse üle

2225
Euroopa jahindusorganisatsioonide seakatku ning jahiseaduse arutelu. Fotod: Andres Lillemäe, Ala Milewska, Andrzej Wierzbieniec.

25. augustil toimus Poolas Varssavis rahvusvaheline koosolek, kuhu olid kutsutud Poola naaberriikide, Baltimaade ning rahvusvahelise katusorganisatsiooni CIC ja Euroopa katusorganisatsiooni FACE esindajad.

Põhilisteks teemapunktideks olid sigade Aafrika katk ja Poola uus jahiseadus. Poola võttis vastu uue jahiseaduse, kus oli väga tugevasti piiratud jahimeeste õigusi (EJS on sellest varem kirjutanud SIIN) ning millele mitmed Euroopa jahindusorganisatsioonid survet avaldasid (vt lähemalt SIIT). Põhjuseks miks selline seaduse muudatus õnnestus oli Poola jahimeeste halb kommunikatsioon ja koostöö maaomanikega. Kommunikatsioon oli ka üks olulisemaid aspekte, mis koosoleku võtmesõnaks sai, kuna just sellel on nii riigisisese kui -välise jahinduse edendamisel väga tähtis roll kanda. Ka Eesti on siinkohal olnud heaks eeskjujuks Euroopas nii sigade Aafrika katku kui muu jahinduse kommunikatsiooni edendamisel. 

Koosolekul jagasid oma kogemusi ja õpetusi Linda Dombrovska Läti Jahimeeste Seltsist, Bohumil Straka Tšehhi Jahimeeste Seltsis ja Andres Lillemäe EJS-ist. Samuti jagati omavahel erinevaid õppematerjale ja esitlusi. Seakatku varasemast kogemusest rääkis ka Valgevene Jahiseltsi esimees Juri Shumski. 

Päev lõppes piduliku jahisarve kontserdiga. Kõige rohkem oli laval korraga 95 jahisarve puhujat.