EJS osaleb loomaaia sünnipäeval

EJS osaleb loomaaia sünnipäeval

905
Krista Hussari fotod
Foto: EJS

Teisipäeval, 25. augustil, on traditsiooniliselt rõhk loodusharidusel ja loomaaed tähistab koos sünnipäevaga loodushariduspäeva.

Päeva jooksul saab kaasa lüüa loomaaia ja koostööpartnerite tegevustes ning vaadata näitusi. Päev lõpeb hilisõhtul nahkhiireloengu ja -retkega. Sissepääs loomaaeda on sünnipäeva puhul poole hinnaga. Kassad on avatud kuni kella 18-ni ja loomaaed kuni kella 20-ni.

KAVA

9-20     

Looduskooli avatud uksed Keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150).
Veskimetsa avastamine iseseisvalt raamatu abil „Väike huviraamat peredele Veskimetsas ja mujal“. Raamat on müügil loomaaia meenepoes ja põhjavärava kassas.
näitus „Elurikas Emajõgi“   (Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed) Keskkonnahariduskeskuse fuajees, väljapanek “Eakad loomad loomaaias” looduskooli koridoris, „Loomaaiandus ja Tallinna loomaaed“ vanades karupuurides.
10-16 Loomaaia avastuspunkt Keskkonnahariduskeskuse juures

12-18 Loomaaia avastuspunktid territooriumil

10-18 Koostööpartnerite info ja tegevused

Põllumajandusamet tutvustab taimetervise aastat.
Maksu- ja Tolliamet räägib sellest, kuidas tolliinspektorid oma igapäevatööd teevad, milliseid abivahendeid nad kasutavad ning milliseid keelatud kaupu ei tohi just eelkõige looduse hoidmise pärast reisilt kaasa tuua ja miks.
Päästeamet tutvustab ohutut käitumist tule- ja veeõnnetuste ning teiste hädaolukordade puhul.
Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ja Tallinna Lastehaigla Toetusfond räägivad oma igapäevatööst ning ootavad kaasa lööma mängudes ja joonistamises.
Eesti Jahimeeste Selts tutvustab Eesti metsloomi ja nende tegutsemise jälgi.
Tikkurila AS telgis saab joonistada, maalida ning meisterdada.

10-19 on avatud Laste loomaaed

20:30-22:30 Nahkhiireõhtu ja retked koostöös Eestimaa looduse Fondiga (retki juhendavad zooloogid Rauno ja  Oliver Kalda). Kohtade arv on täis!