Eesti Jahimehe kokkutuleku telgis toimuvad põnevad jahikultuursed tegevused (uuendatud 05.07)

Eesti Jahimehe kokkutuleku telgis toimuvad põnevad jahikultuursed tegevused (uuendatud 05.07)

2709

Hea meel on teatada, et ka sel aastal on ajakiri Eesti Jahimees oma telgiga jahimeeste kokkutulekul „100 Pärnus!“ ning pakub jahikultuurseid tegevusi. Ajakirja telgis tutvustatakse loodushariduse programmi, jahisaadet, aga kohal on ka FACE esindajad Euroopa jahindusest rääkimas.

Ajakirja Eesti Jahimees telgis toimub 7. juulil mitmeid põnevaid tegevusi nii jahimeestele kui ka naistele ja lastele. Päev algab telgis lastele mõeldud tegevustega. Kogu päeva vältel saavad lapsed joonistada ja meisterdada.

Jaanus Vaiksoo ajakirja Eesti Jahimees juubeliüritusel. Foto: EJS

Päeva esimeses pooles saab telgis lisatasu eest lasta teha ka näomaalinguid. 

Peeter Hussar ja Triin Roostfeldt. Foto: EJS

Jahikultuuriteemalisse telki tuleb rääkima naiskütt Triin Roostfeldt, kes annab ülevaate mullu talvel Kanal 12 eetrisse jõudnud jahisaatest „Metsapoole“. Kuidas Maarjamaa ainukest jahisaadet tehakse ning millised on plaanid järgmiseks hooajaks, saab kuulda ajakirja telgis.

Jahikultuuri telki on oodatud ka Põltsamaa jahisarveansambel, kes teeb kokkutulekul ajakirja telgis teeb värske muusikaalbumi esitlust. Kindlasti on võimalik kõigil kohapeal tuliuut plaati endale soetada.

Noorte loodushariduse ning jahinduse tutvustamist jätkab jahi- ja loodusmees Peeter Hussar. Peeter teeb ülevaate tulevastest loodus- ja jahihariduslikest noorteprojektidest ning koostööst Soome Jahimeeste Liidu ning nende projektidega. Loomulikult on oodatud kuulama ka täiskasvanud jahimehed, kes sooviksid edaspidi jahindust noortele tutvustada!

FACE peakontori esindaja Tom van de Maele ja Baltimaade FACE asepresident Linda Dombrovska.

Ajakirja telki on oodata ka külalisi Euroopast. Nimelt külastavad jahimeeste suursündmust Baltimaade FACE asepresident Linda Dombrovska ja FACE peakontori esindaja Tom van de Maele, kes räägivad jahimeestele meie katuseorganisatsiooni tegemistest ja selle olulisusest. Samuti ootavad nad tagasisidet ja küsimusi meie jahimeestelt. Lisaks on Lindaga kaasas ka Läti naiskütid, kes päeva vältel ajakirja telgis meeleldi oma kogemusi jagavad ja tegemistest räägivad.

Toimeka tegevuskava lõpetab Eesti Naisküttide Seltsi tegevjuht Triin Roostfeldt, kes annab veelkord võimaluse pugeda jahisaate telgitagustesse ning teeb ülevaate rahvusvahelisest jahikultuuri koostööprojektist.

Lisaks tuleb Eesti looduskaitsefoni ekspert-veterinaar Madis Leivits rääkima pliimoonaga seonduvast problemaatikast jahindusest tõenduspõhiselt kuid arusaadavalt. Loengu teema on “Plii jahimoonas – millega ma riksin” ning on fokusseeritud jahimehe tervisele.

Ajakava:

  • 10:00-17:00        lastele mõeldud tegevused (joonistamine, näomaalingute tegemine jms).
  • 10:30-11:00        Jahisaate „Metsapoole“ telgitagustest räägib naiskütt Triin Roostfeldt. Võimalus tagasisidet anda ja küsimusi küsida.
  • 11:15-11:45 Jahi- ja loodusekspert Peeter Hussar räägib jahindusest ja loodusharidusest. Lisaks annab koolituste kohta infot ning ülevaate laste ja juhendajate võimalustest projektis.
  • 12:00-12:45 Põltsamaa jahisarveansambli plaadiesitlus.
  • 13:00:13:35 Euroopa jahindusorganisatsiooni FACE tegemistest ja Euroopa jahindusest räägivad Baltimaade FACE asepresident Linda Dombrovska ja FACE peakontori esindaja Tom van de Maele. Esitlus on inglise keeles, tõlgitakse eesti keelde. Võimalus küsida ja tagasisidet anda.  
  •  15:30-16:00 ELFi ekspert-veterinaar Madis Leivits peab loengu teemal “Plii jahimoonas – millega ma riskin..”
       

Korraldaja jätab endale õigusi teha vajadusel ajakavas muudatusi!

Ajakirja telk asub pealava vahetus läheduses ning on vastavalt märgistatud. Jahimehe telgis saab osta jahinduslikku kirjandust (ajakirjad, raamatud jm), jahisarve ansambli plaati jm meeneid. Palume varuda sularaha! Lisaks jagatakse telgis tasuta jahindusteemalised infolehti. Samuti on võimalik kohapeal liituda uudiskirjaga ning ajakirja kohta tagasisidet jätta.

Ajakiri Eesti Jahimees korraldab töötubade saalis ka jahiajaloolise näituse varasematest kokkutulekutest. Kogu sündmuse info leiab SIIT.