Edukas hundijahi nädal

Edukas hundijahi nädal

7763
Hundijahiseltskond Hiiumaal

Möödunud nädalal toimus üle Eesti edukas hundijaht.

Keskkonnaameti andmetel on Eestis 9. jaanuari seisuga küttimise piirmahust (98 hunti) jahitud kokku 62 hunti. Võrreldes eelmise nädala (2. jaanuari) andmetega on ühe nädala jooksul tabatud koguni 20 hunti.

Järvamaa Jahindusklubi liikme Igor Homini sõnul oli seekordne jahipäev väga tormine. „Albu vallas oli tol päeval kõva lumesadu, mistõttu teed olid täistuisanud ning hundi jälgi oli raske lugeda“, selgitab Homin.

Ka Viljandimaa Vambola JS maaadel oli hundijaht edukas. 3 hundist tabati üks noor emane.
Ka Viljandimaa Vambola JS maaadel oli hundijaht edukas. 3 hundist tabati üks noor emane.

Mõnevõrra eriliseks tegi jahi ka suur meediahuvi. Nimelt osales Sakala ajakirja toimetus Järvamaa hundijahil ning ka Osooni saatetegijad tulid jahimeeste tegemisi vaatama.

„Valitud jahipiirkond oli võrdlemisi ebasümmeetriline, mistõttu tegime seekord jahti veidi ebatraditsiooniliselt ehk lippe kasutamata“, toob Homin veel välja. Kõrvemaal peetud jahil saadi kätte noor isahunt ning vana isasloom. Samuti pidas Järvamaa jahimees tähelepanuväärseks tõika, et kui muidu võib tihti paljudes piirkondades huntidel kärntõve kohata, siis Järvamaal on hundid üsna terved olnud.

hundijaht-imaveres-kutt-taavi-vaks
Hundijaht Imaveres, all keskel hundikütt Taavi Vaks

Järvamaa Jahindusklubi juhatuse liikme Mati Hõbemäe sõnul saadi möödunud nädalal Järvamaal veel üks hunt kätte. „Jaht toimus tavapäraselt, aga hunte pole enam sugugi lihtne kätte saada, kuna nad liiguvad palju ja suurtel aladel ning tavaliselt paari kaupa“, selgitas Hõbemägi.

kuldar johvik-hundijaht hiiumaal
Kuldar Jõhvik hundijahil Hiiumaal

Eile hommikul jahiti ka tänavuse hooaja esimene ja Keskkonnaagentuuri andmetel ainuke hunt Hiiumaal. Sealse jahimehe Heigo Jõhviku sõnul oli see tänavu esimene jaht, mis juhuse tahtel üsna kiirelt ja tõhusalt toimus. „Kõiki jahimehi ei jõudnudki kutsuda, kui juba esimesed lindid pandud sai ning siis ka juba hunti alas jooksmas nähti“, selgitab Jõhvik.

 

 

Kõige edukamaks hundijahi piirkonnaks võib Keskkonnaameti tabeli põhjal pidada Pärnu-, ja Harjumaad, kus möödunud nädalal tabati mõlemal alal lausa 4 hunti.

hundijaht viljandis

Täpsemaid andmed huntide küttimise kohta 2016.‒2017. jahiaastal (seisuga 09.01.2017) näeb siit.