Ajakirja toimkonna koosolek

Ajakirja toimkonna koosolek

2182
Ajakirja toimkond kogunes järgmise numbri teemasid arutama. Foto: Karolin Lillemäe

4. novembril kogunes ajakirja Eesti Jahimees toimkond, et vaadata tagasi eelmisele numbrile ning arutada aasta viimase numbri teemasid.

Koosoleku alguses jagati toimkonna liikmetele värskelt trükist tulnud jahimeeste kalendrid. Esmamulje oli toimkonna liikmetel hea ning kalender jättis sümpaatse mulje. Kiideti novembri pilti, kus hunt karu nina eest toitu rabamas on. 

Ajakirja viimase numbri kojukandega oli probleeme, Rahnoja Jahiseltsist ei olnud koguni pooltele meestele ajakiri ära viidud põhjendusega, et neil ei olnud talude nimesid täpselt peal. Seni on kõik sama infoga numbrid kätte saanud ning seda ka kõigis teistes maakondades. Arles Taal tegi ettepaneku Omniva juhtkonnaga kohtuda ja kojukande probleeme arutada. EJSi tegevjuht Tõnis Korts lubas Omnivaga ühendust võtta ning meile majja kutsuda. 

Selles numbris pöörasime väga palju rõhku sigade Aafrika katkule, järgnevates numbrites on plaanis kajastada ainult tähtsamaid muudatusi. 

Ajakirja peatoimetaja Jaanus Vaiksoo tutvustas eelmise numbri uut rubriiki ‘ulukiliha väärtustamine’, millega pöörame rohkem tähelepanu metssealihale rakenduse leidmisele. Seekordses numbris pöörati rohkem tähelepanu maitseainetele ja lisanditele. Järgmises numbris jätkatakse vorsti tegemise teemaga. Toimkond arutas teemat ning sooviks näha nii konservi tegemist, vinnutamist kui ka suitsutamist järgnevate teemadena. 

Toimkond andis tagasisidet ka jahiriiete testimise artiklile ning Peeter Hussar tutvustas järgmiseks numbriks ettevalmistatavat teemat, milleks on nugade test. 

Toimkonna liikmed Arles Taal ja Andres Lillemäe teevad koos summutite kasutamisest artikli. 

Kohal olid: Jaanus Vaiksoo, Katrin Streimann, Janari Lage, Arles Taal, Tõnis Korts, Andres Lillemäe, Kaarel Roht, Mati Kaal, Peeter Hussar ja Karolin Lillemäe.

JAGA