13. septembril toimus Järvamaa Jahindusklubis SAKi alane infopäev.

13. septembril toimus Järvamaa Jahindusklubis SAKi alane infopäev.

655
 title=


Infopäeva korraldasid Järvamaa Jahindusklubi, Veterinaaramet ja EJS. Sündmusel osalesid Järvamaa Jahindusklubi juhtkondade esindajad. Veterinaarameti esindaja Harles Kaup andis ülevaate SAKi arengutest maailmas, Euroopas ja Eestis. Samuti rääkis ettekandja riiklikest tauditõrje programmidest: linnugripi-, hirvlaste kurtumushaiguse-, marutõve ja SAKi alased. Kaup kiitis jahimehi nendes programmides osalemise eest ja ütles, et sellest on riigile suur abi. VTA esindaja palus ka jahimeeste abi kurtumushaiguste programmis osalemiseks.

Seejärel esines Veterinaar- ja toidulaboratooriumi esindaja Katrin Mähar, kes andis ülevaate labori tööst. Ta näitas erinevaid statistilisi andmeid SAKi kohta ja vastas jahimeeste küsimustele.

Päeva lõpetas EJSi tegevjuht Tõnis Korts ettekandega esmatöötluskohtade meetmest. Ta vastas ka osalejate arvukatele küsimustele. Üks teravamaid teemasid oli ulukiseirajate poolt esitatud metskitse küttimismaht.

Esmatöötluskohtade meede on jõudnud sellisesse faasi, et sellel nädalal avaldatakse see EIS-is (eelnõude infosüsteemis). EISi kord on selline, et seal peab eelnõu rippuma 10 tööpäeva ehk siis sisuliselt 2 nädalat. Ministeeriumidel, PRIAl ja EJSill  on võimalus teha viimased ettepanekud. Peale seda minister otsustab, kas arvestab ettepanekuid ja siis allkirjastab. Seejärel läheb töösse. Meede on üks päevakorrapunkt ka EJSi  juhatuse septembrikuu koosolekul.

Sellel aastal on plaanis ka teine infopäev ja see toimub VTA, EJSi ja Pärnumaa Jahimeeste Liidu koostöös 27. septembril Pärnumaa Jahimeeste Liidus.

EJS
JAGA