Tähelepanu, loomad teel!

Tähelepanu, loomad teel!

2523
Foto: pixabay.com

Eesti Jahimeeste Selts, Maanteeamet
Pressiteade
02.10.2015

Seoses alanud ajujahiperioodiga kutsuvad Eesti Jahimeeste Selts ja Maanteeamet kõiki liiklejaid tavapärasest suuremale ettevaatlikkusele, sest kokkupõrke oht suurulukitega on märksa suurem kui muul ajal. Eriti tähelepanelik tuleks olla nädalavahetustel, kui toimub enamik jahte. 

Alates 1. oktoobrist on meie metsades lubatud ajujaht ja jaht jahikoertega ning seoses sellega on metsloomad tavapärasest liikuvamad ja hajutatuma tähelepanuga ning võivad sattuda teedele ka päevasel ajal. Samuti on ohtlikud hommikused ja õhtused hämarikuajad, mil metsloomadel on loomupäraselt kõrgem aktiivsus. Tasub meeles pidada, et täiskasvanud põder kaalub kuni 500 kilo ja kokkupõrge temaga võib olla mõlemale poolele väga tõsiste tagajärgedega.

Lisaks jahtidele toob suurema loomade liikuvuse kaasa miinuskraadidest tingitud suurenenud energiavajadus ja seetõttu on metsloomad tavapärasest aktiivsemad ka oma toiduotsingutel. Palume tähelepanelikult suhtuda metsloomade eest hoiatavatesse liiklusmärkidesse ning olla valvas nende piirkonnas.

Seakatkust tulenevalt on riik suurendanud metssigade küttimismahtu. Sellest tulenevalt on metssigade jaht intensiivsem ja seega võib ulukite liikuvus olla tavapärasest suurem! 

Täiendav info:

Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht
tel 602 5973
e-post: tonis.korts@ejs.ee 

Triin Adamson
Maanteeamet
Avalike suhete osakond
tel 611 9308
e-post: triin.adamson@mnt.ee


JAGA