Saare Uluki jaht

Saare Uluki jaht

3612

Jahimeeste hulgas hästi tuntud maitsvaid tooteid valmistav Saare Uluk OÜ kutsus oma sõbrad, kliendid ja koostööpartnerid ühisjahile Saaremaale.

Selline ühine looduses käimine on muutumas traditsiooniks – tänavune oli juba kolmas kord. Kui kõik 146 jahist osavõtjat oleks olnud paberitega jahimehed, siis võiks öelda, et 1% Eesti jahimeestest oli jahil. Väikese rahva suur jaht toimus 30. jaanuaril Karja jahipiirkonnas. Koguneti Suure-Töllu puhkekülas, kus toimus rivistus ja instruktaaž. Tehti ühispilt. Jahi puhus lahti Saarte JS oma mees Ilmo Torn.

Saare Uluki tegevjuht Mihkel Tarvise sõnul on ühisjaht kummardus ja tänuüritus klientidele ja koostööpartneritele. “Ilma nendeta pole meil mingit mõtet,” sõnas ta. Veel kiitis Tarvis seekordset ilma, mis oli ühiseks loodusenautimiseks justkui loodud. Kaks aastat enne on jahipäeval tuult ja tormi olnud. Tarvis kiitis väga osavõtjaid, kes olid tublid ja distsiplineeritud.

Tundus, et korraldajate jõupingutused ja eelnev tubli töö ulukiliha töötlemisel tegid ka Diana lahkeks ja jahijumalanna poolt kingiti saagiks 11 hirve ja 14 metssiga. Jahisaak sai kombekohaselt austatud ja jaht pidulikult lõpetatud. Kuna tublisid kütte oli palju, otsustasid korraldajad jahikuningat seekord mitte välja kuulutada ja autasud said kõik kütid.

See oli ilus koostööaasta algus Saare Uluki poolt ja EJS tegevjuht Tõnis Korts, kes samuti oli kutsutute hulgas, kiitis saarlasi ja kutsus üles head eeskuju järgima. Tema sõnul tugevdavad  taolised ühisjahid jahimeeste ridu ja aitavad muuta efektiivsemaks ühte meie toimimisahelat – kütitud ulukiliha väärtustamist ja jõudmist inimeste toidulauale. Osalenud mittejahimehed said lisaks tervislikule päevale ülevaate jahipidamisest kui ühest traditsioonilisest looduskasutuse viisist.


JAGA