Rakvere Jahindusklubi sügisjaht

Rakvere Jahindusklubi sügisjaht

4027
Foto: Tõnis Korts

Rakvere Jahindusklubil on juba mitu aastakümmet vana hea traditsioon korraldada juhatuse sügisjaht. Jaht toimub igal aastal ja külakorda. Sellel aastal olid võõrustajateks Kullaaru jahtkonna mehed. Mehed just sellepärast, et naiskütte nende hulgas veel ei ole. Küll aga osales ühisjahil tuntud naiskütt Kristiina Mitt, kes nii mõnelegi mehele jahi tulemuste koha pealt eeskujuks on.

Sellise traditsioonilise ühisjahi mõte on üksteisega tutvumine ja kogemuste vahetamine. Igal jahtkonnal on omad tavad ja kombed ja neid jagades muutume kõik rikkamaks. Jahtkonnad on meie Eesti Jahimeeste Seltsi vundament ja nende käekäigust sõltub kogu Eesti jahinduse olukord.

Kullaaru jahtkond on väike, aga sõbralik. Jahtkonda juhib Aivo Mogilnõi, kes juhatas ka traditsioonilist ühisjahti. Hetkel on nimekirjas 22 jahimeest ja nad peavad jahti 8500 ha. Sellel hooajal on kütitud juba 15 metssiga, mis on poole rohkem kui tavaliselt. Küttimisele kuulub 6 põtra, millest on hetkel tabatud 4.

Ühise jahipäeva tulemusel kütiti üks põdrapull ja 3 metssiga. Rakvere Jahindusklubi tegevjuht kutsus piirkonnaga ja jahimeestega tutvuma ning jahis osalema ka EJS tegevjuhi Tõnis Kortsu. Ühine tore jahipäev lõpetati koos klubihoones Rakveres, kus sai pika laua taga arutada meie kõigi ühist ja tähtsat jahiasja. Soojad tänusõnad EJSi poolt nii Jaan Villakule ja juhatuse liikmetele kui ka Kullaaru tublidele jahimeestele eesotsas Aivo Mogilnõiga.  

2 õnnelikku kütti
Kaks õnnelikku kütti üksteist õnnitlemas

 

 
JAGA