Jahitunnistus

Jahitunnistus

Esmase jahitunnistuse taotlemineJahitunnistuse pikendamineJahitunnistuse pikendamine koos vahetamisega | Jahitunnistuse vahetamine | Taotlused

Eesti kodanike jahitunnistustega seotud toiminguid teostatakse kaardil märgitud teenuspunktides.

ESMASE JAHITUNNISTUSE TAOTLEMINE

Jahitunnistus on nimeline dokument, millega antakse jahipidamisõigus ning mis tõendab füüsilise isiku oskust pidada iseseisvalt jahti.

Jahitunnistus antakse vähemalt 16-aastasele isikule, kes on läbinud jahindusalase koolituse ning edukalt sooritanud jahiteooriaeksami  ja relvaga jahipidamise soovi korral ka laskekatse.

Jahitunnistust ei anta isikule, kellel on kehtiv karistus jahipidamisõiguse äravõtmise näol või on noorem kui 16 aastat.

Kuidas saada jahimeheks?

JAHITUNNISTUSE PIKENDAMINE

Olemasolevat jahitunnistust saab pikendada kui jahitunnistuse tagumisel küljel on veel vaba lahter uue kehtivusaja märkimiseks. Jahitunnistuse pikendamiseks tuleb esitada taotlus ja toimetada koos jahitunnistusega teenuspunkti, kus soovitakse tunnistust pikendada. Kui pikendada olemasolevat jahitunnistust siis pole vaja taotlusega koos esitada dokumendifotot. Jahitunnistuse pikendamise toiming maksab 8 eurot.

JAHITUNNISTUSE PIKENDAMINE KOOS VAHETAMISEGA

Jahitunnistuse pikendamisel koos tunnistuse välja vahetamisega tuleb esitada taotlus ja toimetada teenuspunkti. Koos taotlusega tuleb esitada dokumendifoto ja allkirja näidis (jahitunnistuse vahetamiseks paberblanketil tuleb esitada 2 dokumendi fotot, jahitunnistuse vahetamiseks plastikblanketil tuleb esitada 1 dokumendifoto).

Jahitunnistuse pikendamine ja vahetamine toiming maksab 16 eurot (paberblanketil).

Jahitunnistuse pikendamine ja vahetamine toiming maksab 18 eurot (plastikblanketil).

ESITA TAOTLUS ELEKTROONSELT!

Jahitunnistuse pikendamisel ja vahetamisel plastikblanketil saab saata taotluse ka e-postiga. Selleks tuleb täita taotlus ja www.eesti.ee keskkonnast alla laadida dokumendi foto ja allkirja näidis.

Juhend kuidas saab www.eesti.ee keskkonnast elektroonse foto ja allkirja kätte. Selleks tuleb sisse logida www.eesti.ee portaali. Peale sisenemist avada lehekülje jalusest link “Korduma kippuvad küsimused”. Avanenud tabelist valida küsimuse “Kus ma saan vaadata eesti.ee-s oma dokumendifotot” viide “E-teenuses Isikut tõendavad dokumendid”. Peale seda avaneb ID kaardi info, lehekülje lõpus asub ID kaardi foto ja allkiri. Foto ja allkirja peal hiire parempoolse klahviga vajutades saab failid arvutisse salvestada (salvestamisel kasutage faili nimes ees ja perenime).

Saada taotlus kristel@ejs.ee 

JAHITUNNISTUSE VAHETAMINE

Jahitunnistuse kaotamisel või kasutuskõlbmatuks muutumise korral saab esitada taotluse ning jahitunnistus vahetatakse välja. Jahitunnistuse vahetamise toiming ei sisalda jahitunnistuse pikendamist vaid uus dokument väljastatakse sama kehtivusajaga nagu kasutuskõlbmatuks muutunud või kaotatud tunnistus.

Jahitunnistuse vahetamise toiming maksab plastikblanketil 10€ ning paberblanketil 8€.

LISAINFO:
  • Taotluse soovitud toimingu teostamiseks saab täita ka teenuspunktis kohapeal.
  • Toimingu eest tasumine toimub vastavalt Keskkonnaministeeriumiga kooskõlastatud hinnakirjale teenuspunktis sularahas või pangaülekandega teenuspunkti arveldusarvele. Näiteks: kui pikendate tunnistuse Eesti Jahimeest Seltsis tuleb maksta EJS arveldusarvele; kui aga pikendate tunnistuse Rakvere Jahindusklubis tuleb summa kanda Rakvere JK arveldusarvele.
  • Jahitunnistustega seotud toimingute eest võetava tasu saab tasuda Eesti Jahimeeste Seltsis arveldusarvele SEB EE541010052038296002, SWEDBANK EE062200221001183828 või kohapeal sularahas või kaardimaksega.
  • Jahitunnistus kehtib 10 aastat. Kui isik ei ole pikendanud jahitunnistust 12 kuu jooksul selle kehtivusaja möödumisest, saab ta uuendada jahitunnistuse kehtivust peale jahiteooriaeksami edukat sooritamist.
TAOTLUSED

Taotlus Eesti kodaniku jahitunnistuse saamiseks, vahetamiseks ja pikendamiseks – Wordi fail välja printimiseks SIIT (kaks taotlust ühel lehel SIIT),  PDF-fail välja printimiseks SIIT (kaks taotlust ühel lehel SIIT) ja täidetav PDF-vorm SIIT (kaks taotlust ühel lehel SIIT).