GALERII! Saarlased lõpetasid pidulikult jahihooaja

GALERII! Saarlased lõpetasid pidulikult jahihooaja

2704
Fotod: EJS

31. märtsil lõpetas Saarte Jahimeeste Selts (SJS) pidulikult jahihooaja.

Koosviibimine toimus uues Kärla rahvamajas. Kokkutulnuid tervitas SJSi juhatuse esimees Mati Tang. Ta tegi kokkuvõtteid möödunud hooajast ja tänas seltsi liikmeid igaühe panuse eest. Muhu mehed said kiita tubli tulemuse eest metssigade küttimisel. Uskumatu küll, aga muhulased küttisid eelmisel hooajal oma saarelt 1038 metssiga.

Edasi tervitas jahimehi ja nende kaaslasi EJS tegevjuht Tõnis Korts. Tegevjuht kiitis saarlasi ja nimetas mitu valdkonda, kus ollakse Eestis teenäitajateks. Üks olulisi jahivaldkondi on Saaremaal trofeeasjandus, millega on sõraliste ja eriti hirve osas juba aastakümneid tegeletud. Samas on heal järjel ulukite peibutamine ja sellel alal võistlemine. Tublid oldi ka eelmisel aastal kokkutuleku võistlustel, kus toodi koju üldvõit. Hästi ja korrektselt töötab ka büroo ja eeskujuks ollakse halduslepingu täitmisel.

Tegevjuht andis üle EJS juhatuse poolt antud tunnustusavaldused. Vapimärk Metsis omistati teenete eest Vilmar Reile. Tema teenete nimekiri on pikk. Sinna kuulub muuhulgas tubli töö EJS juhatuses ja Saarte JSi ning traditsioonilise „jahis ainult naised“ käivitamine ja kaasaaitamine. Vilmar sai kätte sertifikaadi, metsise märk antakse pidulikult üle 26. aprillil volinike koosolekul Paides.

Teenetemärgi Ilves said tubli töö eest jahinduse arendamisel Jaan Paomees ja Jüri Kaju.

Jaan Ärmus rääkis trofeedest ja parimatele anti kätte tunnustused. Sõna said soovijad ja jahimeeste tänusõnad lilledega kuulusid Ive Kuningale.

Pidu jätkus tantsuga, kus muusikalise poole eest hoolitsesid Lavassaare trio ja gümnaasiumi laulupoisid.