EJ 4/2016: MTÜ Pärnumaa Vibujaht

EJ 4/2016: MTÜ Pärnumaa Vibujaht

1534
Pärnumaa vibukütid jahimeeste kokkutulekul lippu õnnistamas. Foto: Sander Lillemäe

Vibujaht seadustati Eestis 2013. aastal ja sealt ka meie huvi vibujahi vastu alguse sai. Pärnumaal oli esimeseks tegutsevaks vibujahimeheks Reimo Loorents Tali jahiseltsist, kes sooritas IBEP kursused (rahvusvaheline vibujahi koolitusprogramm) ja vibujahi laskekatsed 2014. aastal. Aasta hiljem lisandus Pärnumaale veel kaks tegutsevat, eelpool mainitud kursused läbinud vibujahimeest Rasmus Antson Pärnjõe jahiseltsist ja Enn Lank Rahnoja jahiseltsist.

Vibujahi alaselt on meile suureks eeskujuks Lõuna-Eestis tegutsev vibujahiklubi MTÜ Mägilased ja sealsed liikmed, kes ka meid koolitasid, eeskätt Rita-Anette Kohava, Tauno Lang ja Riho Alep.

10. veebruaril 2016 korraldasime Pärnumaa Jahimeeste Liidus vibujahi infoõhtu. Meie tegevusest positiivselt meelestatud Pärnumaa JL-i moraalsel toetusel asutasime märtsikuus MTÜ Pärnumaa Vibujaht. Meie eesmärgiks on vibujahi propageerimine ja tulevaste vibuküttide toetamine. Kuna meil on kogunenud ka juba kogemusi reaalsest jahist, siis oskame soovitada ka sobivat varustust.

Oleme osalenud ka Saarde kaitsepäeval, Ristiküla lastekaitsepäeval, Pärnumaa Jahimeeste Liidu kokkutulekul ja tänavusel Eesti jahimeeste kokkutulekul, kus Pärnumaalt pärit (vibu)jahimees Andres Lillemäe õnnistas meie sümboolikat. Meiega saab kontakti: parnu.vibukytt@gmail.com 

 
JAGA