Washingtonis on hundi populatsioon suurenenud

Washingtonis on hundi populatsioon suurenenud

1145
Foto: Thomas Gerhard/Flickr

Hundi arvukus on Washingtonis suurenenud vähemalt 19 isendi võrra möödunud aastal ütles Washingtoni kalandus- ja eluslooduse agentuur.

Agentuuri hinnnangul kasvas hundipopulatsioon 145 isendini moodustades 26 karja, mis on mõnevõrra rohkem kui 2018. aastal (126 isendit ja 27 karja), kirjutab AP News.

Hundi populatsioon suri Washingtonis välja 1930ndatel, kuid 2008. aastal nähti taas hundikarja Okanogani maakonnas. Alates sellest ajast on hundi arvukus iga aastaga suurenenud.

Möödunud aastal suurenes arvukus 11% võrra. Tegelik hundi arvukus on Washingtonis ilmselt veelgi suurem. Enamik hundikarju liigub Ferry, Stevensi ja Pend Oreille aladel osariigi kirdeosas, kuid üha rohkem on neid näha ka Washingtoni kagu-, põhja- ja keskosas.

“Meie hundipopulatsioon on viimastel aastatel tagasihoidlikult paranenud, kuid need arvud ei näita kogu riigi populatsiooni,” ütles looduskaitse rühma esindaja Zoe Hanley. “Eelmisel aastal kütiti piirkonnas üheksa hunti,” lisas ta.

“Konflikte huntide ja kariloomade vahel võinuks vähendada, kui riik oleks rakendanud mitteletaalseid meetmeid,” ütles Hanley.

2019. aastal hukkus seal 21 hunti, millest 9 kütiti. 2018. aastal hukkus aga 12 hunti, millest 4 kütiti.