VTA arutas tõhusamaid vihjetele ja rikkumistele reageerimise võimalusi

VTA arutas tõhusamaid vihjetele ja rikkumistele reageerimise võimalusi

2134
Foto: Flickr

Veterinaar- ja Toiduamet tutvustas Eesti Loomakaitse Liidu, Eesti Loomakaitse Seltsi ning loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse esindajatele uuenevat vihjete esitamise ja menetlemise korda ning erinevate osapoolte võimalikku kaasatust, mis aitab tulevikus operatiivsemalt reageerida ka loomade väärkohtlemise juhtudele.

„Loodame loomakaitse organisatsioonidega koostööd teha eelkõige rikkumiste avastamise osas. Samuti saame teha koostööd lemmikloomapidajate harimises loomapidamise nõuete osas, et ennetada võimalikke rikkumisi. Ära unustamata tagajärgedega tegelemist, tuleb rohkem tähelepanu pöörata põhjustele, tegeleda ennetamisega“ ütles Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Toitu, loomi ja loomakaitset puudutavaid kaebuseid saab esitada e-posti teel kaebus@vet.agri.ee, täites vastava vormi meie kodulehel või helistades telefonil 605 4750 (vastab automaatvastaja).

Kaebus peab sisaldama võimalikult täpset kirjeldust kaebuse kohta, võimalusel ka fotot, võimalikult täpset sündmuse aadressi ning sündmuse juhtumise kuupäeva. Vajalik on ka kaebuse esitaja nimi ning kontakt, et saaksime vajadusel küsida täpsustavaid küsimusi. Vihje esitajale garanteeritakse anonüümsus.