Võrumaa partnerluskogu hindab jahindust kui jätkusuutlikku tegevusala!

Võrumaa partnerluskogu hindab jahindust kui jätkusuutlikku tegevusala!

3645
Eesti ja Soome jahimehed külastasid Võrumaad. Foto: Triin Rosotfeldt

Juba kolm aastat on Võrumaa partnerluskogu näinud jahimeestes kui ühiskonna aktiivses grupis suurt väärtust ja pidanud vajalikuks seda sihtrühma LEADER meetme kaudu toetada.

2016. aastal viidi ellu rahvusvaheline koostööprojekt, mille raames Soome, Slovakkia ja Eesti (Võrumaa) jahimehed ja naiskütid said võimaluse külastada jahipiirkondi erinevates riikides, tutvuda jahikultuuri ja -traditsioonidega.

Sel aastal kirjutati alla uuele koostööprojektile samade riikidega ning nn jätkuprojekti raames tehakse partnerorganisatsioonidesse visiite, mille raames toimuvad erinevad jahindusalased üritused, sh ülemaailmne konverents „Naised ja jätkusuutlik jahindus“ (Woman and Sustainable Hunting), mille ellukutsujaks on CIC.

Pidasime jahti, nahastasime, töötlesime liha, valmistasime kotlette ja toorvorste, vaatasime õppevideot ja katsusime pargitud nahku ja tooteid koprast ja saime palju naerda! Suurepärane algus jahimeeste koostööprojektile!And also second day!

Posted by Eesti Jahinaised/Estonian Women Hunters on 14. aprill 2018. a.

Projekti tulemusena valmib ka rahvusvaheline kokaraamat ulukiliha toitudest.

Esimene visiit toimus 13‒15. aprillil, kui Soome Kainuu piirkonna jahinaised külastasid Võrumaad. Ringreisi raames külastati Antsla ja Viitina jahimaju, tutvuti piirkonna looduse ja LEADERi toetust saanud objektidega, käidi koprajahil ning tutvuti ulukitöötlemise, uluki kasutamise ja ulukilihast toitude valmistamise võimalustega.

Kahe koostööprojekti kogumaksumus, mille raames jahimeeste tegevusi rahastatakse, on ligi 40 000 eurot.

Rohkem infot siit.