Võrumaa Jahimeeste Selts sai 70

Võrumaa Jahimeeste Selts sai 70

4407
Võrumaa Jahimeeste Seltsi juht ja seltsi juhatuse esimees Mati Kivistik ja juhatuse liige Raul Soome andsid üle tunnustusavaldused. Fotod: Tõnis Korts

16. septembril tähistas Võrumaa Jahimeeste Selts oma asutamisest 70. aasta möödumist. Juubelit peeti Võru kultuurimajas Kannel.

Õhtu avas Võrumaa Jahimeeste Seltsi juht ja seltsi juhatuse esimees Mati Kivistik kõnega, kus meenutati seltsi ajalugu. Võrumaad oli tervitama tulnud ka külalised, Ena Poltimäe Keskkonnaametist ja Tõnis Korts Eesti Jahimeeste Seltsist. Kortsu sõnul on ühiselt tegutsetud aastad pärand, mida tuleb hoida ja kaitsta, et see omakorda edasi anda järgnevatele põlvedele.

Mati Kivistik ja juhatuse liige Raul Soome andsid juubelipidustusel üle ka tunnustusavaldusi. Lisaks oli pärast autasustamist kohaletulnutel võimalus vaadata Indrek Taalmaa meeleolukat monoetendust erinevatest karakteritest.

Etenduse lõppedes kutsuti kõiki kõrvalasuvasse saali pidulikule õhtusöögile. Menüüd tutvustas peakokk Joel Helekivi. Õhtusöök oli juubelile kohane ja rikkalik. Tähelepanuväärne oli, et seda serveeriti puitlaastudel ja süüa sai puidust noa ja kahvliga.

Fuajees oli vaatamiseks väljas põnev näitus vanadest jahifotodest. Kultuuriprogramm jätkus ka õhtusöögi ajal. Otsa tegi lahti jahimeeste endi lauluansambel.

Õhtu jooksul tuli nii mõnigi kultuuriline üllatus, millele rahvas aplodeerides kaasa elas. Eriliselt humoorikas oli „Laheda muttide“ etteaste Põlvamaalt. Õhtut juhtis kindlalt ja lõbusalt hea suuvärgiga Kristi Vals.

Oli tore pidu ja EJSi poolt võrokestele jõudu ja jaksu selle suure 70 aastase pärandi hoidmisel ja arendamisel!

Loe ajaloo kohta täpsemalt siit

Vaata lõbusat fotogaleriid!