Võru- ja Põlvamaa jahimehed pidasid jõulude ajal oma jahirahu

Võru- ja Põlvamaa jahimehed pidasid jõulude ajal oma jahirahu

836
Jahirahu Põlva- ja Võrumaal. Fotod: EJS

Võru- ja Põlvamaa jahimehed kuulutasid pööripäeval 21. detsembril Heimtali kiriku juures Lilli- Anne külas välja jahirahu kahe maakonna territooriumile.

Jahisarve helid kutsusid rahva kokku ja lapiküünlad lõid müstilise meeleolu. Jahirahu tseremoonia oli huvitav kooslus erinevatest traditsioonidest ja kommetest. Just selline nagu on olnud meie ajalugu.

Põlvamaa jahimeeste seltsi juhatuse liige Tiit Rammul kuulutas jahirahu välja Põlvamaa metsadesse ja niitudele ning Võru jahimeeste Seltsi juhatuse liige Mati Kivistik Võrumaa metsadesse ja niitudele.

Mõlema koostööd hindava jahipealiku arvates on tegemist hea traditsiooni algusega. Tänavu kuulutati ühine jahirahu välja juba teist aastat järjest. Seekord valiti koht väljakuulutamiseks kahe maakonna piiril asuvas Heimtali Peetri kirikus. Heimtali Peetri kirik on väike ja armas kirik, mis on Urvaste Püha Urbanuse koguduse abikirik.

Koguduse õpetaja Üllar Salumets kutsus kokkutulnud kirikusse ja pidas lühikese jutluse. Kirik on huvitav lisaks interjöörile ka selle poolest, et selles on kamin, kus koosviibimise ajal põles ka tuli.

Peale jutlust koguneti kiriku ette, kus Tiit Rammul ja Mati Kivistik kuulutasid välja jahirahu. Tervitussõnad EJS-i poolt tõi tegevjuht Tõnis Korts.

Pidulikkust lisasid sündmusele jahisarvede helidega Tõnu Vaask ja Lauri Kalvik.

Tseremoonia lõppedes ootasid osalejaid kuum puljong pirukatega ja glögi, mis sobisid hästi pööripäevase heitliku ilmaga.

Jahirahu kestis alates väljakuulutamisest kuni 26. detsembrini.

JAGA