Võnnu jahimehed päästsid kotka

Võnnu jahimehed päästsid kotka

1290
Võnnu jahimees Raimo Soo päästetud kotkaga

Reede ja 13 osutus ühest küljest kehvaks, teisalt õnnelikuks päevaks ühele merikotkale. Kehvaks, kuna Eesti suurim röövlind oli mürgistuse saanud. Õnnelikuks, kuna sel päeval pidasid Võnnu jahiseltsi mehed seakatku piiramise eesmärgil Terikeste külas metsseajahti.

Kui jahikoerad olid metsavõserikust lennuvõimetu merikotka leidnud, peatasid jahimehed mõistagi jahi, püüdsid linnu ettevaatlikult kinni ning toimetasid Tartusse, Maaülikooli kliinikusse tuntud kotkatohtri dr Leivitsa hoole alla. 

Kuigi esimestel andmetel on toitumispüramiidi tipulinnul pliimürgitus, ei ole võimalik öelda, kus täpsemalt Poola rahvuslind endale pliid sisse sõi. Ornitoloogide sõnutsi on talveperioodil kotkaste talvine rändamise aeg. Teatavasti on Eesti jahimehed liikumas pliimoonast loobumise suunas. Kui ka pliimoon on veel tarvitusel, utiliseeritakse kütitud loomade jäänused moe, mis kotkastele ohtlik pole. Samas ei tunne kotkad riigipiire ning kuni Peipsi taga ohtralt pliid kasutatakse, jäävad mürgistused meiegi kotkaid ohustama.   

JAGA