VJÜ Nõukogu traditsiooniline(kitse)seajaht

VJÜ Nõukogu traditsiooniline(kitse)seajaht

124

Sel pühapäeval, esimesel Advendil, kutsus Valgamaa Jahimeeste Ühistu Nõukogu esimees taas kokku VJÜ Nõukogu liikmed ja Jahiseltside esindajad, et pidada maha traditsiooniline hilissügisene kitsejaht. Võõrustajateks pakkusid endid Hellenurme jahipiirkonna- Nõuni ja Otepää linna jahiseltsid.

Seekord pidime väljakujunenud  traditsioone murdma- hilissügisesest  kitsejahist kujunes välja hoopiski südatalvine seajaht, sest lund oli Otepää kuplite vahel korralikult nii maas kui metsas puudel ja kitsede ootamatult väikeseks jäänud arvukusest lähtuvalt otsustati pigem seajahi kasuks.

Mehi tuli kokku pealt kahekümne,  lahked naabritel  olid kaasas koerad. Kuna seakari oli  Nõuni jahimaadel sisse piiratud, siis  peale kogunemist Käärikul võis jaht Nõuni jahimaadel alata. 

Kuna jahiretk kujunes arvatust pikemaks ja tulemuslikumaks , siis piirduti ühe ajuga, peale mida suunduti Kääriku Spordikompleksi Greeni sauna keha kinnitama ja koosolekut pidama. Eduks jahipäeva lõpuks said osalised ka korraliku sauna.

Üksmeelselt otsustati traditsioone jätkata.

JAGA