Viru Valge jahiselts avas hooaja

Viru Valge jahiselts avas hooaja

956
Lipu heiskamine. Vasakult: jahijuhataja Neeme Sepp Laugi jahiseltsist, küttide vanem Uno Vait Viru valge jahiseltsist ja Jüri Käo ja Janek Kalvi viru valge jahiseltsist. Foto: EJS

1. oktoobril toimus Saaremaal traditsiooniline Viru Valge jahiseltsi ühisjaht, millega avati jaht suurulukitele.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on tegemist ühe vanema traditsiooniga, mis kahtlemata on ennast kirjutanud Eesti jahinduse ja jahikultuuri ajalukku.

„Eestis on mitmeid pikaajalisi ühisjahtide traditsioone ja Viru Valge jaht on üks nendest. Seekordne jaht oli arvult juba üheksateistkümnes. Neid jahte iseloomustab eeskujulik korraldus, jahitraditsioonide ning jahikultuuri järgimine ja alati pühendatakse tunnikene ka koolitusele, saamaks teada midagi uut ja päevakajalist ning leitakse aeg aruteludeks, milline peaks olema jaht ja jahindus kaasaegses muutuvas ühiskonnas,“ lisas Korts.

Nii Viru Valge jahtidel kui ka teistel ühisjahtidel osalevad kütid üle Eesti ja see hästi korraldatud ühise jahi kogemus kantakse laiali üle riigi oma jahiseltsidesse. Selles seisneb ka nende jahtide mõju meie jahikultuurile. Samas on kogemuste vahetamine ka teistpidine, kus oma jahiseltsi kogemust jagatakse ühisel sündmusel.

EJS tänab kõiki korraldajaid ja kaasaaitajaid ning soovib jõudu, et seda traditsiooni hoida ja jätkata. Samas julgustame ka teisi seltskondi, sõpruskondi, tsunfte ja jahisõpru, et korraldada ühiseid jahte. See on võimalus jagada kogemusi, arendada jahikultuuri ja arutada teemasid sarnaselt mõtlevate loodusinimestega.

JAGA