Vilsandi metssead õppisid väravaid hingedelt maha tõstma

Vilsandi metssead õppisid väravaid hingedelt maha tõstma

1590
Foto: Ott Maasikas/Flickr

Seakatkust puutumata jäänud Vilsandi metssead on koduhoovidest toidu hankimiseks uue moena õppinud väravaid hingedelt maha tõstma.

„Nad on õppinud tegema kahte asja: eest ära tõmbama võrkaeda ja väravaid hingedelt maha tõstma,” ütles Saarte Häälele Väike-Vilsandi elanik Raul Kübarsepp, kelle sõnul on väravate hingedelt tõstmine viimase aja mood, mis varem pole sigade repertuaari kuulunud.

Esmalt tõstsid metsanotsud hingedelt jalgvärava, seejärel ka ühe suurema värava, mis mõlemad, tõsi küll, on kadakast punutud ja üsna kerged. Samuti tekitavad nad aia alla auke, lükkavad aialipid koos võrgu ja raskete maakividega aia alumise ääre eest ära ning tungivad nõrgematest kohtadest läbi.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse osakonna juhtivspetsialist Peep Männil ütles, et metssiga on intelligentne ja õppimisvõimeline loom. Kui tal kord õnnestus värav ninaga pooljuhuslikult hingetelt maha tõsta, siis edaspidi teab ta väga hästi, kuidas väravat lahti teha. Hooldatud muruplatsid pakuvad sigadele huvi seetõttu, et neis leidub sageli palju vihmausse või siis juunipõrnika või maipõrnika tõuke, mida nad mullast endale söögipooliseks tuhnivad.

Loe lähemalt Saarte Häälest.