Viljandimaal toimub vereta jaht

Viljandimaal toimub vereta jaht

2312
Foto: Pixabay

Sel nädalavahetusel, 17.– 19. mail, toimub Viljandimaal loodusfotovõistlus Vereta jaht, kus jahiloomaks on traditsiooniliselt aasta loom, kelleks tänavu kobras.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel pea 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad.  

Esimesele varitsusele minnakse juba reede õhtul pärast kogunemist, laupäeval ja pühapäeval algab jaht juba varahommikul kell pool viis. “Jahiala on igati põnev ja liigirohke ning kobrastestki puudu ei ole. Kui paljud kopra pildile saavad, on muidugi iseasi. Öise eluviisiga loom päevasel ajal eriti sageli end ei näita,” rääkis Hunt.  

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel RMK Tallinna kontoris. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd.  

Tänavune vereta jaht on järjekorras 22., aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Saakloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik.

Loodusfotovõistlust „Vereta jaht“ korraldavad RMK ja Overall Eesti AS.