Viljandimaa jahimehed avasid pidulikult hooaja

Viljandimaa jahimehed avasid pidulikult hooaja

3052
Peo avas Priit Vahtramäe. Fotod: Tõnis Korts

29. septembril avasid Viljandimaa Jahimeeste Liidu (VJL) jahimehed Vastemõisa rahvamajas traditsiooniliselt ja pidulikult hooaja.

Jahihooaja avapidu toimus egiidi all „50 aastat koos EJS-iga“. Peo avas VJL-i juhatuse esimees Priit Vahtramäe, kes tegi lühikese ekskursiooni ajalukku. EJS-i poolt oli tervitama tulnud tegevjuht Tõnis Korts, kes peatus jahinduse päevakajalistel teemadel. Korts tõi juhatuse poolt sõnumi, et vastu on võetud soovitused põtrade küttimiseks ja ettepaneku osaleda aktiivselt metskitse sügisesel ajuloendusel. Seejärel anti kätte tunnustused.

Kõneleb vapimärgi kavaler Jaan Lukas.

VJL-i vapimärgi sai Jaan Lukas, kes on teenekas jahindustegelane ja juhtinud nii VLJ-i kui kuulunud ka EJS-i juhatusse. Jaan Lukas pidas ka huvitava kõne, milles meenutas seiku oma praktikast. Tegevjuht andis kätte EJS-i tänukirjad. Autasud said ka parimad laskurid, kes osalesid hiljuti läbiviidud maakondlikul laskepäeval.

Kultuurilise poole eest hoolitsesid ansambel MaMa ja tantsutrupp Dancing Dreams.

Hooaja avamine pidulikult ja üheskoos on kõrge jahikultuuri näitaja ja väärib kindlasti järgi tegemist ka teiste liikmete poolt.

Jahihooaja avamisel pakuti uhket torti.

EJS soovib alanud hooajaks kõigile jahimeestele ja -naistele kivi kotti!