Viljandimaa Jahimeeste Liidu ümarlaud

Viljandimaa Jahimeeste Liidu ümarlaud

878
Foto: EJS

5. juulil toimus Viljandi Jahimeeste Liidus (VJL) liikmete ümarlaud, kus arutati päevakajalisi teemasid.

VJL-i juhatuse esimehe Priit Vahtramäe sõnul on jahipiirkondade kasutusõiguse lubade pikendamine esile toonud mitmeid küsimusi. „Arutasime osakondade muutmist MTÜ-deks, et õigused ja vastutus oleks selgemini piiritletud. See suurendab oluliselt peremehe tunnet,” selgitas Vahtramäe.

Külla oli kutsutud ka EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes tegi ülevaate jahipiirkondade kasutusõiguse lubade pikendamisest ja andis teavet läbirääkimiste kohta maaomanike esindusorganisatsioonidega. Samuti rääkis ta kokkuleppest milleni on jõutud keskkonnaministri eestvedamisel. „See kokkulepe ei ole küll veel allkirjastatud, aga oleme sellele üsna lähedal,” kommenteeris Korts.

Tegevjuhi sõnum oli, et tuleb sõlmida võimalikult rohkelt lepinguid maaomanikega. Lisaks selgitas ta suuruluki lubade kasutuselevõttu Jahise äpi abil. Kavandatud on vastav seadusemuudatus, mida Keskkonnaministeerium hetkel menetleb.

Ümarlaua arutelude tulemusena otsustati õigusselguse saamiseks pöörduda teabenõudega Keskkonnaameti poole. Pärast vastuse saamist otsustatakse kuidas edasi.

Lisaks anti infot VJL-i kasutusõiguse lubade pikendamise käigust ja osakonnad andsid teavet lepingute sõlmimise kohta.