Viljandi jahimehed käisid eakaid koolitamas

Viljandi jahimehed käisid eakaid koolitamas

3482
Eakaid huvitas eriti karunahk. Foto: VJL

25. jaanuaril käis Viljandimaa Jahimeeste Liidu esindaja Priit Vahtramäe koos jahimeestega Viljandi vallas Saarepeedi rahvamajas (endise Saarepeedi valla eakate klubis ,,Linda”) eakaid koolitamas.

Üritusel tutvustati jahimeeste tegevust, jahiseadust maaomanike pilgu läbi, jahiulukite majandamist ja trofeesid.

Koolituse kutse saadi eakate klubilt, kes kuulsid sellest eelmisel aastal Saarepeedi põhikoolis üritusel. Eriline soov oli eakatel, et kaasa võetakse karunahk, sest Eesti kõige suurema kiskja trofeest oldi väga huvitatud. 

saare peedi koolitus2
Kaeda sai nii trofeesid, sarvi, nahku, koljusid kui ka topiseid. Foto: VJL

 

Kohale tuli 15 eakat, kes olid üsna elevil, kui nägid ruumi sisse astudes nii trofeesid, sarvi, nahku, koljusid kui ka topiseid. Palju esitati küsimusi ka erinevate trofeede kohta. Lisaks karunahale tekitas elevust nii ilvesetopis, keda hellitavalt hüüti ,,kiisuks”, aga ka kopratopis.

Eakaid üllatas, et kobras on nii suur (tegemist oli endise 27 kg suuruse isendiga), võimsate hammastega ja ilus loom. Oli ka neid, kes soovisid loomanahku omale kraeks sättida. Enamik aga ei teadnud, et meie sõralised heidavad igal aastal sarvi ja kasvatavad siis uued ning järjest suuremad. 

Koolituse käigus tutvustati eakatele ka jahiseadust, sh just neid punkte, mis puudutavad jahimeeste ja maaomanike omavahelist läbisaamist. Kõik kuulasid huviga ja ühtegi küsimust, mis puudutaks halbu suhteid jahimeestega, ei tulnud.

Foto: VJL
Põnevust tekitas ka ulukipopulatsiooni majandamise teema. Foto: VJL

Lisaks räägiti ka ulukipopulatsioonide majandamist. See tundus kuulajatele eriti põnev ja hilisematest kommentaaridest lähtuvalt järeldati, et metsaulukite majandamine on veel suurem töö kui kodus karja pidamine, peaaegu nagu teadustöö.

Foto: VJL
Koolitusega jäid kõik osalejad rahule. Foto: VJL

Kaks tundi koolitust möödusid kiirelt ning kõigil oli huvitav. Tänutäheks pakuti koolitajale ka kohvi ja kringlit ning mälestuseks sai külalisraamatusse väikene pühendus kirjutatud.

Jahimehed tänavad kutsujaid!

Priit Vahtramäe
Viljandi Jahimeeste Liit