Videosõnum Eesti jahimeestele! FACE sai uue presidendi

Videosõnum Eesti jahimeestele! FACE sai uue presidendi

2313
EJSi tegevjuht Tõnis Korts koos uue FACE presidendi Torbjörn Larssoni ja Soome Jahimeeste Liidu presidendi Tuomas Hallenbergiga.

5. septembril Brüsselis toimunud Euroopa jahimeeste katusorganisatsiooni FACE peaassambleel valiti uueks presidendiks rootslane Torbjörn Larsson.

Uus president, kes seni juhtis Põhjamaade jahimeeste koostööalliansi, näeb, et senisest selgemalt on vaja formuleerida FACE nii lühi- kui ka pikaajalised eesmärgid. „Meil on vaja tugevat ja kompetentset Brüsseli bürood, mis on piisaval määral rahastatud ja suudab 7 miljoni Euroopa jahimehe huvisid jõuliselt esindada,“ ütles Larsson.

Torbjörn Larsson on Rootsi ärimees ja ettevõtja, kes on olnud pikalt Rootsi jahiühenduse juhatuse liige ning 2017. aastast alates jahiühenduse president.

Viimased kolm aastat juhtis FACE-t presidendina Itaalia-Saksa kogukonna esindaja doktor Michel Ebner. Dr Ebner oma kandidatuuri edaspidiseks ei esitanud. Lisaks presidendile nomineeriti ka regioonide asepresidendid ja finantsjuht.

Peaassambleel Eestit esindanud EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul esitati Balti regiooni poolt asepresidendiks Linda Dombrovska Lätist. „Linda on meid esindanud viimasel valimisperioodil ja on selle tööga hästi hakkama saanud,“ ütles Korts. „Ta on korraldanud nii Brüsselis kui meie regioonis mitu olulist ja kõrgetasemelist kohtumist ja konverentsi. Tema juhtimisel oleme tunnustatud kui jahimeeste poolsed sigade Aafrika katku eksperdid, mistõttu otsustasime tema volitusi pikendada,“ lisas ta.

FACE juhatusse ja regionaalseteks asepresidentideks valiti: Dr. Volker Böhning (Saksamaa), Gian Luca Dall’Olio (Itaalia), Christopher Graffius (Inglismaa), Claus Lind Christensen (Põhjamaad), Linda Dombrovska (Baltimaa), John Flannery (Atlandimaad), Lino Farrugia (Vahemeremaad), Dragan Šormaz (Kagu-Euroopa maad) and Srečko Žerjav (Kesk-Euroopa maad). Dr. Laurens Hoedemaker valiti uueks finantsjuhiks.

FACE on Euroopa Liidu jahindusorganisatsioone ühendav assotsiatsioon. FACE loodi 1977. aastal ning esindab 7 miljonit jahimeest Euroopas. See teeb FACE-st jahimeeste suurima demokraatiliku esindaja maailmas. FACE tegeleb jahinduse propageerimise ja lobitööga ning mõjutab rahvusvahelisel tasandil jahindusega seotud otsuseid. FACE-l on 36 rahvusliku jahindusorganisatsiooni liiget ning 6 partnerliiget.

FACE pressiteadet näeb SIIT.