VIDEO! Värsketel jälgedel: hundid piirasid Läänemaa pere talu

VIDEO! Värsketel jälgedel: hundid piirasid Läänemaa pere talu

1951
Foto: erakogu

Läänemaal Leila külas asuva talu pererahvas avastas laupäeva hommikul, et öösel olid hundid hoonete seinaääri nuuskinud ja kogu taluõue tihedalt jälgi täis tatsanud.

„Minul emana võtab natuke kõhedaks,” ütles kahe väikse lapse ema Lii Toht Maalehele. “Ei tea, kas see on meie lastel ikka nii tore lapsepõlv, minul emana võtab ikka olemise kõhedaks,” lausub pereema, kelle majaümbruse värske lumi on täis huntide jälgi.

Tänavune talv on Eesti Jahimeeste Seltsile toonud hulk teateid inimestelt, kes on mures huntide pärast. Jahimeeste ja keskkonnaagentuuri meediale saadetavad sõnumid on vastuolulised. Keskkonnaagentuur leiab, et kõik on korras, hunte pole liiga palju ja nad inimest või koduloomi üldjuhul ei ohusta.

Jahimehed ütlevad, et hunte on vähemalt kaks korda rohkem kui keskkonnaagentuur väidab. Äsjane loendus näitas, et hunte on üle 200.

Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan sõitis kogu eilse päeva Noarootsis ja Lääne-Lihulas koos kohaliku jahimehega Hugo Petersoniga ringi ja otsis värskeid hundijälgi. Neid oli põldudel ja rabas palju.

Just see kant on praegu ilmselt üks Eesti hundirohkemaid. Kohalike jahimeeste hinnangul on kogu Läänemaal liikvel 40 hunti. Jahimehed lükkavad ümber Keskkonnaagentuuri väited, et Eestis on ainult 100 hunti.

Vaata lähemalt Maalehe videost.